WhatsApp prichádza s predplatným, prémiové funkcie získaš u konkurentov zadarmo.

Vyzerá to tak, že určité funkcie v aplikácii už nebudú zadarmo. Našťastie sa to nebude týkať každého. Prečítajte, čo sa sociálna sieť chystá už čoskoro spoplatniť. Bola to vraj iba otázka času. Najznámejšia chatovacia aplikácia na svete prichádza s riešením, ktoré sa nebude páčiť mnohým jej používateľom. S touto informáciou prišiel zahraničný zdroj, ktorý uviedol, že WhatsApp svoju novinku zatiaľ iba testuje v poslednej beta verzii. Ako však sociálnu sieť poznáme, skoro určite ju zakomponuje už o pár mesiacov aj do plnej verzie. Dobrou správou, ale je, že sa to pravdepodobne nedotkne všetkých, najmä nie bežných používateľov.

Hoci je platenie za službu, ktorú majú konkurenti zadarmo vždy veľkým negatívom, v tomto prípade sa bude (zatiaľ) týkať iba podnikových profilov. Inými slovami, predplatné sa oplatí len v prípade, že na WhatsAppe bude používateľ riešiť biznis. Jednou z funkcií, ktorá bude v prémiovom členstve samozrejmosťou je odkaz na webovú stránku, ktorý sa bude dať upraviť raz za tri mesiace. Druhou, oveľa dôležitejšou funkciou bude možnosť aktivácie jedného účtu na desiatich rôznych zariadeniach. Firemný WhatsApp teda budú môcť používať zamestnanci firiem, ktorí nebudú mať problém s komunikáciou s niekoľkými zákazníkmi súčasne. V tomto bode je nutné doplniť, že osobné profily sú na tejto sociálnej sieti vždy prepojené len s jedným zariadením z dôvodu end-to-end šifrovania.

Dobrou správou je aj to, že ak tieto výhody podniky nebudú potrebovať, prémiové predplatné vôbec nemusia využívať. Ich WhatsApp tak bude fungovať rovnako, ako doposiaľ. Platba za službu prebieha prostredníctvom internetových obchodov Google Play a App Store, v rámci ktorých je možné predplatné aj zrušiť. WhatsApp zatiaľ všetko testuje a už čoskoro prejde na ostrú prevádzku. Bližšie podrobnosti sa teda dozvieme až časom.