Cez deň je o 25% drahšie než ráno a v noci, pričom toto nariadenie platí aj pre Slovensko.

Tesla opäť upravuje ceny, ktoré si pýta za nabíjanie svojich elektromobilov. Nie je tomu tak dávno, čo sme sa stali svedkami výrazného zdraženia, a to aj u nás na Slovensku. Najnovšia úprava cien je však trochu iná. Zatiaľ čo v niektorých krajinách nabíjanie zdraželo, v iných naopak zlacnelo. V súvislosti s nabíjaním automobilka neuplatňuje len stabilnú, respektíve nemennú tarifu. V niektorých krajinách sa ceny za nabíjanie menia aj v priebehu dňa, avšak v Európe je to čerstvá novinka. Inými slovami, cena nabíjania sa odvíja od toho, v akom čase tento proces prebieha. Tohto časového škálovania tarify si všimol jeden z nadšencov Tesly v Nemecku, ktorý na novinku upozornil prostredníctvom siete Twitter.

Ceny nabíjania sa naprieč dňom výrazne odlišujú. V čase od 0:00 do 6:00 cena za kWh energie dosahuje hodnoty 0,56 eur. V priebehu dňa, respektíve od 6:00 do 22:00 sa vyšplhá na hranicu 0,74 eur, pričom na nasledujúce dve hodiny znovu klesne na 0,56 eur. Pochopiteľne, nabíjanie je najdrahšie počas dňa, teda počas najhustejšej premávky. Čo sa týka Slovenska, pri Auparku v Bratislave si počas dňa svoj elektromobil môžete nabiť za 0,66 eur za 1 kWh. V skorých ranných a neskorých večerných hodinách používateľa vyjde o čosi lacnejšie, konkrétne na 0,51 eur. Cenové rozdiely tak nie sú v každej krajine rovnaké.

To však nie je jediná zmena, ku ktorej Tesla pristúpila. Automobilka upravila aj bežné ceny nabíjania. Lacnejšie vyjde majiteľov elektromobilov z Holandska, Francúzska a Veľkej Británie. Naopak, zdražovalo sa v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Dánsku, Švédsku a v Nórsku.