Snímky údajného Xiaomi Mi Mix 2020 sú naozaj veľmi zvláštne a podobný dizajn sme zatiaľ nevideli. Zachytávajú totiž telefón, ktorý sa snaží problém umiestnenia selfie kamerky a senzorov vyriešiť úplne neobvyklým spôsobom a obísť všetky možné doterajšie riešenia.

Hoci sa momentálne už netrpezlivo očakáva príchod novej generácie smartfónu Mi Mix 4, ktorý by mal podľa predpokladov na jeseň, nie je známe, prečo sa objavili na internete rendery telefónu označeného ako Mi Mix 2020. Neznámy telefón tak vyvolal veľký ohlas, pričom sa objavil vo forme reklamných bannerov na ruskej stránke odnože čínskeho giganta Alibaba. Medzi zaujímavosti patrí najmä fakt, že pripravovaný telefón ponúkne rozšírené šasi na pravej strane vedľa displeja s akousi extra lištou pre dvojicu selfie senzorov a niektoré hardvérové ​​ovládacie tlačidlá. Rovnako tak vzadu je potom videnie veľmi výrazný modul so štyrmi senzormi hlavného zadného fotoaparátu.

Pri bližšom pohľade je ale zrejmé, že o reálny telefón naozaj nejde. Modul zadného fotoaparátu úplne nesedí s okrajmi telefónu, takže zrejme ide skôr o nepodarený žart vo Photoshope. A pretiahnutý okraj displeja s extra lištou? Aj na odvážne Xiaomi ide jednoznačne o príliš veľká výstrednosť. Naviac sa veľmi skoro ukázalo, že rendery sú založené na jednom zo starších patentov a na 99% by naozaj nemali mať s naozajstným Mi Mix 4 (alebo Mi Mix 2020) nič spoločné. Hoci teda s najväčšou pravdepodobnosťou takýto smartfón nebude predstavený, zaujal verejnosť. Až budúcnosť ukáže, či sa výrobca telefónov môže ubrať aj týmto, netradičným spôsobom.

Zdroj: GCh