Prinášame tipy na príslušenstvo vhodné pre mobilné zariadenia.

Za zaujímavé považujeme klasický Swissten dátový kábel USB-C/Lightning s textilným opletením s dĺžkou dva metre a 1,2 metra. Vďaka zosilnenej konštrukcii je vhodný pre široké spektrum úloh, padne vhod doma, aj na cestách. Konektory sú pokryté eloxovaným hliníkom, ktorý na vzduchu neoxiduje a odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu. Za praktický kábel považujeme aj tretí testovaný, Arcade USB-C/Lightning s dĺžkou 1,2 metra s obomi konektormi v tvare písmena „L“. Častým problémom dneška je, že telefón sa vybije, ale napriek tomu ho potrebuje používateľ používať ďalej. Ak sa obávate, že sa nabíjací konektor poškodí pri manipulácii s telefónom, už nemusíte. S káblom, ktorý má nabíjací konektor v tvare písmena „L“, možno telefón nabíjať a obsluhovať zároveň. Konektor je praktický aj pri nabíjaní telefónu v držiaku v aute alebo pri nabíjaní v uzavretom puzdre powerbanky.

Nabíjanie telefónu je rovnako dôležité ako káble. Otestovali sme tenkú „slim“ nabíjačku Swissten v bielej farbe. V predaji je aj čierny variant. Sieťová nabíjačka slúži aj ako stojan pre smartfón (vďaka drážke na hornej strane ) a to vtedy, keď je adaptér zapojený do zásuvky. Vďaka 20W výkonu a výstupnému portu USB-C vybavenému technológiou Power Delivery zvládne rýchle nabíjanie iPhonu. V kombinácii s nabíjačkou si možno kúpiť aj jeden z vyššie menovaných (testovaných) káblov, napríklad odolný textilný kábel. S touto nabíjačkou možno nabíjať okrem smartfónov aj powerbanky, teda externé batérie, ktoré možno použiť práve v čase, keď používateľ nemá v dosahu elektrickú sieť. Hoci je testovaná powerbanka Swissten Black Core max 30000 mAh hodne veľká (má rozmery 170×83×23 mm) a tiež ťažká (hmotnosť 530 gramov), svoju úlohu si splní.

Na pohľad upúta pekný dizajn a kombinácia čierno-bielej farby. Powerbanka umožňuje nabíjanie dvoch zariadení súčasne. Páči sa nám podpora technológie Quick Charge 3.0 a Power Delivery, ktoré dokážu nabiť telefón na 50% kapacity za 30 minút. Na nabitie možno použiť USB-C port, Lightning, alebo microUSB port. To je veľmi šikovné a páči sa nám variabilita, čo dáva používateľovi možnosti výberu, cez ktorý konektor ju bude nabíjať. Stav kapacity powerbanky (v percentách), ako aj nabíjací prúd pre smartfón (5V, 9V) ukazuje na hornej strane displej. Azda jediná nevýhoda je platové šasi a displej, ktorý sa veľmi ľahko poškriabe. Powerbanka neponúka bezdrôtové nabíjanie, čo by niektorí majitelia smartfónov privítali. Na druhej strane poskytuje dostatok energie na nabíjanie takmer akéhokoľvek elektronického zariadenia a poteší najmä svojou vysokou kapacitou 30000 mAh, čo sa nevidí tak často. Vďaka tomu môže používateľ nabiť jeden smartfón niekoľkokrát, alebo nabiť viacero zariadení z jednej powerbanky.