Otestovali sme príslušenstvo pre iPhony – najmä tie s podporou MagSafe.

Najprv si ale predstavme, čo je MagSafe a ako funguje? Moderná technológia pre iPhony využíva 18 magnetov, ktoré sú integrované pod zadným sklom telefónu a tvoria akýsi pomyselný prstenec. Vďaka tomu nabíjačka kompatibilná s touto technológiou pevne priľne k zadnej strane telefónu, takže sa používatelia nemusia obávať, že by sa telefón zošmykol. Zároveň sa každý používateľ môže uistiť, že je telefón v nabíjačke správne uložený. Okrem nabíjačiek si možno zaobstarať aj puzdrá kompatibilné s MagSafe a ďalšie príslušenstvo pre svoj iPhone. V našom prípade sme konkrétne testovali 5000 mAh powerbanku Cubenest S1B0 a bezdrôtovú nabíjačku Cubenest S310 3v1 so stojanom.

Powerbanka s kapacitou 5000 mAh a MagSafe padne vhod pre používateľov, ktorí majú radi malé a kompaktné modely. S touto kapacitou poskytuje dostatok energie pre telefóny so systémom iOS aj Android. Pomocou USB-C konektora možno powerbanku nabíjať výkonom 18W a pomocou USB-C rovnakým výkonom. Za praktické by sme považovali skôr Lightning port, keďže je určený najmä pre iPhony, čím používateľom vzniká nutnosť mať ešte aj USB-C kábel pre nabíjanie powerbanky. Jej rozmery a hmotnosť sú dosť malé, takže napríklad s nasadeným iPhone 13 Pro nevyčnieva nad spodnú hranu smartfónu. Powerbanka je plne kompatibilná s technológiou MagSafe a funguje bezproblémovo. Počas nabíjania sme si ale všimli vyššie zahrievanie. S1B0 je vyrobená z kvalitného brúseného hliníka a jej povrch je ošetrený ochrannou vrstvou proti poškriabaniu telefónu. Zaujímavosťou je, že ňou možno nabíjať dve zariadenia zároveň (pomocou kábla a bezdrôtovo). Výrobca sa tiež snaží farebne prispôsobiť dodávaným iPhonom a ponúka model v šedej (sivej), striebornej, zlatej, ružovej a nami testovanej modrej farbe.

Zaujímavým doplnkom je bezdrôtová nabíjačka S310 3v1, ktorá slúži zároveň ako stojan. Ak používateľ nenabíja mobil (a nemá pripojený ku nabíjačke adaptér), možno nabíjačku použiť aj ako praktický dizajnový stojan pre telefón na stole. Nabíjať bezdrôtovo však možno aj iné telefóny, ktoré podporujú štandard Qi. Celkovo možno konštatovať, že to je stojan a bezdrôtová nabíjačka v jednom. Nabíjačkou pritom možno nabíjať naraz tri zariadenia: smartfón iPhone, smart hodinky Apple Watch a slúchadlá AirPods.  Za azda jedinú nevýhodu považujeme väčšie rozmery, ktoré zaberú viac miesta na stole.  Zariadenie je tak určené pre používateľov kalifornského gigantu, ktorí majú viac produktov Apple a môžu tak využiť ich plný potenciál.  Z nášho pohľadu ide o praktický doplnok a to aj v prípade, ak používateľ nabíja radšej po kábli, ale smartfón chce „mať na očiach“. Celkový výstupný výkon je 20W, cez MagSafe 15W.

Zapožičal: CubeNest