Rohy, chodby, či celé miestnosti bez signálu sú riadne nepríjemné, či už doma, alebo v práci. Ako však zlepšiť dosah signálu? Dá sa to jednoducho, stačí pár dobrých rád.

Router by mal byť umiestnený tak, aby nebol príliš ďaleko od žiadneho z okrajov bytu či kancelárie, čím sa používateľ vyhne tzv. mŕtvym bodom.

Antény routerov vysielajú signál prevažne do strán, smerom hore je ich signál slabší. Odporúčame umiestniť router na poličku, alebo skrinku, alebo poličku. Papier ani drevo vlnám neprekážajú.

Je dobré dať si pri umiestnení pozor, aby v ceste nestáli žiadne prekážky, najmä väčšie kovové, ktoré rušia signál – domáce kino, spleť káblov, či chladnička. Pri rušení sa treba zamyslieť aj ďalšie bezdrôtové spotrebiče – bezdrôtový domáci telefón, ďalší router alebo mikrovlnka, ktoré sa môžu rušiť s Wi-Fi signálom.

V prípade, ak Wi-Fi router ponúka dve nastaviteľné antény, uložte ich do tvaru „L“. Niektoré zariadenia majú anténu nastavenú horizontálne, iné vertikálne. Týmto uložením ľahšie možno nasmerovať Wi-Fi signál pre všetky zariadenia.

A čo robiť v prípade, ak signál nemá dostatočný dosah? Situáciu možno vyriešiť jednoducho a lacno – použitím extendera (tzv. opakovača), čím možno ľahko predĺžiť dosah signálu.

Zdroj: Blog