Spoločnosť oznamuje debut novej funkcie pre macOS aj Windows.

Nazýva sa Miniplayer a je teraz dostupná len pre predplatiteľov služby Spotify Premium. Miniprehrávač, ako už názov napovedá, je navrhnutý tak, aby používateľom poskytol maximálnu kontrolu nad hudbou a podcastmi s minimálnymi zásahmi. Ak chcete napríklad rýchlo preskočiť skladbu, upraviť hlasitosť alebo zmeniť režim opakovania, už nemusíte prepínať do okna Spotify – stačí použiť Miniprehrávač.

Miniprehrávač môže zmeniť svoj tvar na štvorec, obdĺžnik alebo „elegantnú lištu“. Podporuje hudbu aj podcasty a firma tvrdí, že „poskytuje vyvážený zážitok, ktorý je rovnako vhodný pre video aj hudobný obsah“. Video podcasty ukazuje v režime obraz v obraze s ovládacími prvkami a môžete meniť veľkosť prehrávača videa. Ak kliknete na meno interpreta, názov skladby alebo obal albumu, otvorí sa hlavná aplikácia.

Miniprehrávač nájdete v pravom dolnom rohu desktopovej aplikácie, medzi tlačidlami hlasitosti a celej obrazovky. Miniprehrávač sa vznáša nad ostatnými aplikáciami, takže nenarušuje pracovný proces tak, ako by to bolo pri prepínaní okien, a možno ho otvoriť alebo zatvoriť bez prerušenia počúvania, pretože nenahrádza hlavné okno aplikácie Spotify.

Zdroj