Dnes bol v Indii oznámený telefón Lava O2.

Spoločnosť tvrdí, že ide o najrýchlejší telefón vo svojom 100-dolárovom segmente vďaka čipsetu, ktorým je Unisoc T616 s osemjadrovým procesorom. O2 má tiež 50 MPx fotoaparát, čo ukazuje, že telefóny základnej triedy prešli v poslednom čase dlhú cestu. Dostal plochý 6,5″ LCD displej s rozlíšením HD+ a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Selfie kamera je umiestnená vo výreze a má 8 MPx snímač.

Na zadnej strane sú dva fotoaparáty, ale len hlavný s rozlíšením 50 MPx je skutočne použiteľný. Sekundárny sa nazýva „AI fotoaparát“ a môžeme sa staviť, že k skutočným fotografiám a videám, ktoré produkuje, prispieva len málo. Lava označuje O2 za „najrýchlejší telefón v segmente“, pretože čip Unisoc v kombinácii s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom dokáže v AnTuTu dosiahnuť viac ako 280 000, čo je oveľa viac ako napríklad konkurenčný 4G smartfón s MediaTek Helio G85.

RAM je tiež rozšíriteľná až na 16 GB. Lava O2 má 5000 mAh batériu, ktorá podporuje 18W nabíjanie cez USB-C. Telefón sa dodáva aj so systémom Android 13, ktorý je však aspoň čistý; spoločnosť uvádza, že neobsahuje žiadne reklamy, bloatware ani nechcené aplikácie. Mobil je v predaji v troch farbách: Imperial Green, Majestic Purple a Royal Gold. Cena je 100 USD, ale pri uvedení na trh bude stáť 95 USD.

Zdroj