Otestovali sme zaujímavé reproduktory Monkey Banana Gibbon Air, ktoré nás na prvý pohľad zaujali svojim dizajnom. Poďme sa pozrieť, čo všetko prinášajú.

Testované reproduktory sa zaraďujú medzi kompaktné reproduktory s technológiou Bluetooth, vhodné pre univerzálne účely. Vhod tak prídu do domácnosti, či kancelárie. Pár pozostáva z jednej pasívnej a jednej aktívnej reprobedne, v ktorej je zosilňovač, ako aj všetky vstupné konektory a ovládacie prvky. Oceňujeme jednoduchý dizajn bez extravagantných prvkov a kompaktné rozmery (219×181×150 mm) vďaka čomu sa hodia do domácnosti, aj kancelárie. Dostupné sú v troch farebných verziách – nami testovanej čiernej, bielej a červenej.

Vstupy pre zvuk sú na zadnej strane, ale aj v prednej strane. Rozhodne oceňujeme aj možnosť pripojiť zariadenia cez Bluetooth, čo stále nie je často bežné pri mnohých reproduktoroch a vhod to príde najmä v dnešnej dobe keď mnohé smartfóny nemajú audio konektor. A keďže výrobca chce na možnosť bezdrôtového pripojenia poukázať, aj preto označenie „Air“ v názve. Iste, je na trhu veľa prenosných reproduktorov s touto technológiou, často však ide o maličké zariadenia vhodné na prenášanie do parku, či záhrady. Tu si ovšem testované Gibbon Air nezoberiete, keďže nemajú vstavanú batériu a káble by boli asi problém, no komunikácia s mobilmi rozhodne poteší.

Pokiaľ ide o kvalitu zvuku, boli sme veľmi milo prekvapení. Síce sme na začiatku badali slabšiu basovú zložku ako by sme očakávali, výsledok reprodukcie je na tak malé rozmery zariadenia veľmi dobrý. Segment štúdiových reproduktorov kam sa aj nami testovaný zaraďuje bude mať vždy potlačené basy. Je to z dôvodu konkretizácie stredného a výškového pásma čo sa používa práve v štúdiách, preto by sme hľadali výrazné basy u týchto produktov ťažko. Pre posilnenie tohto pásma sa používa rozšírenie o subwoofery. Pre úplnosť dodávame, že reproduktory sú dvojpásmové – 1“ výškový menič je doplnený o 4“ membránu, ktorá sa stará o produkciu hlbších tónov. To, čo nám trošku prekážalo je automatické vypínanie reproduktora. Je to niekedy otravné, ale výrobca myslí na ekológiu a keď netreba, reproduktory sú vypnuté. Akonáhle však zaregistrujú vstupný signál, automaticky sa zapnú (trvá to cca 2 sekundy).

Ovládanie reproduktorov je veľmi dobré a intuitívne. Slúži k tomu volič, ktorým možno regulovať úroveň hlasitosti (stlačením sa realizuje zapnutie a vypnutie reproduktorov). Je podsvietený, čo na priamom svetle nie je moc vidieť, ale v tme to pôsobí efektne. Vedľa je malé tlačidlo „Source“ ktoré slúži na prepínanie vstupov (cinch vzadu/audio jack vpredu/Bluetooth). Otestovali sme tiež aj pripojenie s mobilným zariadením cez Bluetooth, ktoré prebehlo rýchlo, v priebehu pár sekúnd. Páči sa nám jednoduchosť ovládania a celá koncepcia, ktorá funguje veľmi dobre. Bezdrôtová funkcionalita je veľmi dobrá aj vzhľadom k tomu, že používam veľa zariadení s Bluetooth rozhraním a mať ich pripojené „vzduchom“ je jednoduchšie ako ich prepájať káblami. To môže platiť nielen pre mobily, ale aj tablety, či notebooky. Predpokladáme však, že stolový počítač, alebo telku bude používateľ pripájať pomocou káblového pripojenia.

To najpodstatnejšie na záver. Aká je kvalita reprodukcie a prehrávania testovaných reproduktorov? Podľa očakávania majú skôr stredovejší zvuk, vernejšie podanie je skôr pri basoch – hoci sme mali miestami pocit, že tie najlepšie basy absentujú. Prispôsobenie zvuku je však možné aj potenciometrom zo zadnej strany jeden z bední. Pri testovaní kvality reprodukcie zvuku cez Tidal však pri nižšej strednej hlasitosti počuť rušivé brumenie pri prenose hudby cez Bluetooth, rozhodne odporúčame káblové pripojenie cez audio jack (optické pripojenie tu žiaľ chýba). Podľa nášho názoru však zvuk zodpovedá cenovej triede, ale mohol byť aj o niečo lepší. Väčšina bežných používateľov v domácnosti s reprodukciou môže byť spokojná.

Zapožičal: DISK


Warning: Undefined variable $post in /data/3/6/36b72484-d80d-4845-bb9e-b193d46daadc/techbit.sk/web/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 117