Pozrieme sa na bezdrôtové slúchadlá pre používateľov, ktorí hľadajú cenovo dostupný model. Oceňujeme dizajn a tiež cenu, ktorá je na úrovni 30 eur.

Veľké elipsovité náušníky s lesklým čiernym povrchom majú pohodlné polstrované mušle, ktoré sa prispôsobia ušiam používateľa, vďaka čomu prakticky utlmia okolitý hluk. Na rozdiel od väčšiny špuntových slúchadiel tak nepotrebujú aktívne potlačenie šumu, ktoré by ich cenu zvyšovalo. Vnútri náušníkov, ktorých polstrovanie má rovnako ako spodná časť čelenky typickú tyrkysovú farbu, sú meniče s priemerom 40 mm, ktoré sa starajú o prenos zvuku k ušiam. Až na detaily je potom farba slúchadiel čierna a teda aj pomerne univerzálna na kombinovanie s akýmkoľvek outfitom. Továrenské spracovanie pôsobí dobre a podľa všetkého by tieto slúchadlá mali niečo vydržať.

Zariadenie podporuje technológiu Bluetooth 5.0, čo je ideálne najmä pri smartfónoch, ktoré nemajú audio jack. Okrem toho je možné nahrať zvukové súbory aj na microSD kartu, z ktorej možno ľahko prehrať čokoľvek. Medzi jednotlivými piesňami sa dá prepínať tlačidlami umiestnenými na jednom z náušníkov. Slúchadlá možno použiť aj na funkciu hands-free vďaka integrovanému mikrofónu. Prijať a ukončiť hovor či zmeniť jeho hlasitosť tiež možno tlačidlami na náušníku. Integrovaná batéria typu Li-Ion ponúka kapacitu 480 mAh, ktorá by podľa výrobcu mala na jedno nabitie fungovať 12 hodín. Z 0% na 100% ju potom možno nabiť za 2 – 3 hodiny.

Udávaná impedancia 64Ω by mohla byť vyššia, ale v tejto cenovej kategórii nemôžeme očakávať zázraky. Naopak frekvenčný rozsah 20 – 20000 Hz je štandardný. Reálnu výdrž slúchadiel sme odskúšali, pričom sme dosiahli 10 hodín. Pripomeňme, že súčasťou balenia je aj audio kábel s 3,5 mm jackom, čo znamená, že v počúvaní hudby môže používateľ pokračovať aj potom, čo sa slúchadlá vybijú.

Bezdrôtové slúchadlá patria ku zaujímavým modelom. Vzhľadom k cene majú dobrý zvuk, doplnený o zaujímavý dizajn s 40 mm meničmi. Oceňujeme tiež výdrž integrovanej batérie, slot na microSD karty ako aj možnosť prehrávania hudby cez audio kábel aj vtedy, ak je batéria vybitá. Dosah je vďaka Bluetooth 5.0 slušný a možnosť volania vďaka vstavanému mikrofónu je už len čerešničkou na torte.

Zapožičal: Lamax