WhatsApp údajne pracuje na vylepšenej funkcii vyhľadávania, ktorá by používateľom umožnila zobraziť správy odoslané v určitý dátum.

Funkcia sa testuje v aplikácii pre iOS. Funkcia je údajne vo vývoji a jej vydanie zatiaľ nie je známe. Podľa správy zatiaľ nebola sprístupnená beta testerom. Táto správa prichádza niekoľko dní po tom, čo bolo oznámené, že aplikácia dostala po aktualizácii chybu. Chyba automaticky zmenila trvanie stlmenia z „1 týždňa“ na „8 hodín“. Podľa príspevku zahraničnej platformy, ktorá testuje beta zostavy aplikácie na funkcie pred ich uvoľnením pre používateľov, môže aplikácia WhatsApp pre iOS čoskoro získať novú funkciu Vyhľadávanie podľa dátumu, ktorá by používateľom umožnila vyhľadávať správy s konkrétnym dátumom. To znamená, že budete môcť filtrovať výsledky podľa dátumov. V súčasnosti po zadaní mena alebo čísla do vyhľadávacieho poľa zobrazuje niekoľko výsledkov. Táto funkcia sa údajne vyvíjala už pred dvoma rokmi, ale plán na jej masové zavedenie bol odložený.

Ľudia zo zdroja tvrdia, že si túto funkciu všimli po vydaní beta verzie aplikácie WhatsApp pre iOS 22.0.19.73 z aktualizácie TestFlight. Platforma uviedla, že spoločnosť predložila novú aktualizáciu prostredníctvom beta programu TestFlight, ktorá prináša verziu WhatsApp beta pre iOS 22.19.0.73. Zdroj zdieľal niekoľko snímok obrazovky, ktoré naznačujú ikonu Kalendára umiestnenú tesne nad klávesnicou. Ak chcete využiť možnosť vyhľadávania správy s konkrétnym dátumom, musíte v aplikácii ťuknúť na ikonu Kalendár. Klepnutím sa otvorí ikona kalendára a zobrazí sa výber dátumu, ktorý umožňuje vybrať ľubovoľný mesiac, dátum a rok. Ako už bolo spomenuté, funkcia je v tomto zostavení stále vo vývoji a v budúcnosti by sa mala rozšíriť medzi beta testerov. Vývoj prichádza dva dni po tom, čo používatelia aplikácie WhatsApp pre iOS čelili problému po aktualizácii aplikácie na verziu 2.22.18.76. Bolo oznámené, že chyba aplikácie automaticky zmenila trvanie stlmenia z „1 týždňa“ na „8 hodín“. Keď si však používatelia zvolili ďalšie dve trvania stlmenia chatu: „8 hodín“ a „Vždy“, nevyskytol sa žiadny problém.

Zdroj