Generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi verí, že spoločnosť prišla práve včas na začiatok tzv. pretekov elektrických vozidiel.

Pravdepodobne ste už počuli, že firma chce rozšíriť svoje podnikanie o výrobu samojazdiacich elektrických vozidiel a približne pred dvoma mesiacmi dokonca predstavila svoju technológiu Pilot pre samojazdiace vozidlá. Generálny riaditeľ Lei Jun si myslí, že čínsky technologický gigant prišiel práve včas na preteky elektromobilov, aj keď Tesla viedla trh približne pred 10 rokmi. Vo svojej knihe dokonca tvrdí, že trh s elektromobilmi je pre spoločnosť jedinou voľbou a cestou vpred. A je to aj vidieť. Finančná správa za posledný štvrťrok ukázala, že výskumný a vývojový tím teraz tvorí viac ako 1000 zamestnancov. Okrem toho úsilie v oblasti EV stálo spoločnosť približne 88,3 milióna dolárov.

Očakáva sa, že prvý automobil Xiaomi sa začne sériovo vyrábať v prvej polovici roka 2024 a pravdepodobne sa bude vyrábať vo vlastných továrňach. Niektoré správy totiž tvrdia, že firma už ukončila práce na technickom prototype a prešla do fázy integrácie softvéru. Ľudia oboznámení so záležitosťou sa domnievajú, že prvým automobilom vyrobeným spoločnosťou bude sedan vybavený systémom LiDAR s cenou okolo 43000 USD, zatiaľ čo iní tvrdia, že pri uvedení na trh bude niekoľko modelov v rozmedzí od 29000 USD do 43000 USD.

Zdroj