Operátor predstavuje svoj najnovší produkt – Internet pre firmy cez 5G.

Vo svojej správe uvádza, že môže ísť o vhodnú voľbu hlavne v oblastiach, kde nie je k dispozícii optické pripojenie. Po úspešnej testovacej prevádzke, ktorá začala 14. decembra 2023, je služba cez túto sieť teraz dostupná pre firemných zákazníkov. Internet pre firmy cez 5G sieť je moderné riešenie, ktoré umožňuje firmám efektívne pracovať s vysokou prenosovou rýchlosťou a nízkou latenciou. Táto služba poskytuje stabilné a rýchle pripojenie aj v oblastiach, v ktorých nie je možnosť pripojenia k optickej sieti. Je ho možné využiť ako primárne, tak aj záložné pripojenie a kybernetická bezpečnosť patrí medzi jeho benefity.

Výhodou je, že je možné ho zriadiť prakticky kdekoľvek, keďže pre jeho fungovanie Orange využíva nielen modernú sieť 5G, ale napríklad aj optické pripojenie či 60 GHz mikrovlnné pripojenie. „Počty DDoS útokov sú v tisíckach týždenne. Nie je zriedkavé, že ich evidujeme aj 5000 týždenne. Je teda zrejmé, že kybernetické hrozby sú neustálym a rastúcim problémom pre podnikateľskú komunitu. Tieto útoky môžu mať devastujúce následky, vrátane výpadkov internetového pripojenia, ktoré môžu navýšiť stratu firmy až tak, že spôsobia jej platobnú neschopnosť. Naše štatistiky navyše ukazujú, že tieto útoky sa týkajú hlavne malých a stredných podnikov,“ uvádza Boledovičová.

Okrem toho je tiež dôležitým prvkom v boji proti kybernetickým hrozbám, ktorým čelí čoraz viac firiem a podnikateľov. Spolu s pokročilou technológiou a zvýšenou kapacitou siete ponúka firmám aj doplnkovú službu na ochranu pred DDoS útokmi a inými kybernetickými hrozbami. V kombinácii s doplnkovou službou Online ochrana, ktorá poskytuje komplexnú ochranu pred spamom, vírusmi a phishingovými podvodmi, predstavuje tento pevný internet robustné riešenie pre dnešné digitálne výzvy.

„Kybernetická bezpečnosť je kritickým aspektom každého podnikania v dnešnej digitálnej dobe. Naším cieľom je poskytnúť zákazníkom najlepšie dostupné technológie a služby, aby sme zabezpečili ich digitálnu bezpečnosť a kontinuitu ich podnikania. Spustenie služby Internet pre firmy cez 5G je v tomto ohľade kľúčovým krokom,“ hovorí Katarína Boledovičová. V súčasnej dobe môžu výpadky internetu vo firmách spôsobiť značné narušenie ich fungovania a finančné straty. V prípade takéhoto výpadku je Internet pre firmy vhodným záložným pripojením.