Používateľ si po aktivácii môže organizovať karty, vytvárať vlastné témy a získavať pomoc pri písaní na webe.

V priebehu posledných rokov Google do prehliadača Chrome integroval najnovšie technológie strojového učenia a umelej inteligencie, aby zjednodušili vyhľadávanie na webe, zvýšili jeho bezpečnosť a dostupnosť. Začali s vylepšením praktických každodenných úloh, ako je napríklad pridávanie titulkov k videám v reálnom čase, lepšie detegovanie škodlivých stránok, správa výziev na povolenia a generovanie kľúčových bodov webovej stránky.

S dnešným vydaním Chrome (M121) uvádza firma experimentálne funkcie generatívnej umelej inteligencie, ktoré ešte viac zjednodušia a zefektívnia prehliadanie internetu – a to všetko pri zachovaní osobnej prispôsobenosti používateľského zážitku. Nové funkcie budú môcť používatelia v priebehu nasledujúcich dní. Stačí sa prihlásiť do Chrome, vybrať „Nastavenia“ z menu s tromi bodkami a prejsť na stránku „Experimentálne AI“. Keďže ide o skoré verejné experimenty, budú tieto funkcie zatiaľ deaktivované pre podnikové a vzdelávacie účty. Okrem AI generovaných tém možno tiež prispôsobiť prehliadač fotkami, ktoré používateľ nahral, alebo témami zo zbierok v Chrome Web Store, vrátane tých, ktoré boli zadané rastúcej komunite umelcov.

Skupiny kariet sú užitočným nástrojom na správu množstva kariet, ale ich kurátorská práca môže byť dosť ručná. S funkciou Organizátor kariet bude Chrome automaticky navrhovať a vytvárať skupiny kariet na základe používateľských otvorených kariet. To môže byť obzvlášť užitočné, ak pracuje používateľ na viacerých úlohách súčasne, ako je plánovanie výletu, prieskum témy alebo nakupovanie. Na použitie tejto funkcie kliknite pravým tlačidlom myši na kartu a vyberte „Organizovať podobné karty“ alebo kliknite na šípku nadol vľavo od kariet. Prehliadač dokonca navrhne názvy a emodži pre tieto nové skupiny, aby ich používateľ ľahko našiel, keď ich bude nabudúce potrebovať.

Minulý rok firma predstavila generatívne AI tapety s Androidom 14 a zariadeniami Pixel 8. Teraz prináša ten istý model difúzie textu do obrazu do Chrome, aby si používatelia mohli ešte viac personalizovať svoj prehliadač. Budú môcť rýchlo generovať vlastné témy na základe témy, nálady, vizuálneho štýlu a farby, ktorú si vyberú – bez potreby stať sa expertom na AI výzvy. Na začiatok navštívte bočný panel „Prispôsobiť Chrome“, kliknite na „Zmeniť tému“ a potom na „Vytvoriť s AI“. Napríklad, možno používateľov očarila „polárna žiara“ a chceli by ju vidieť v „animovanom“ štýle s „pokojnou“ náladou. Stačí vybrať tieto možnosti a uvidíte, čo prehliadač vytvorí.

Zdroj