OnePlus predstavil koncepčný telefón OnePlus 11 s funkciou Active CryoFlux.

Spoločnosť predstavila svoj smartfón OnePlus 11 Concept, ktorý výrobca predtým teasoval už niekoľko týždňov. Zariadenie, ktoré sa nemá dostať do výroby, má prezentovať nové chladiace riešenie Active CryoFlux, čo je módny výraz pre to, čo je v podstate uzavretý systém kvapalinového chladenia, aký nájdete na stolnom počítači, ale výrazne miniaturizovaný pre smartfón. Základom systému je keramická piezoelektrická mikropumpa, ktorá cirkuluje tekutinu cez sériu trubičiek medzi hornou a dolnou membránou. Zaberá pritom v zariadení menej ako 0,2 cm² priestoru.

Čerpadlo zabezpečuje cirkuláciu kvapaliny, ktorá sa pohybuje okolo trubičiek, ktoré fungujú ako chladič a radiátor, pričom absorbujú teplo zo SoC a pomaly ho uvoľňujú v priebehu svojho chodu späť do čerpadla. Spoločnosť tvrdí, že Active Cryoflux dokáže znížiť teplotu až o 2,1°C, čo je dobré pre ďalšie 3 – 4 FPS v hre. Počas nabíjania sa teploty môžu znížiť o 1,6°C, čím sa z času nabíjania skráti 30-45 sekúnd. Zvyšné funkcie sú prevažne kozmetické. Výrobca použil na zadný kryt zakrivené priehľadné sklo, o ktorom tvrdí, že je unibody, aj keď po bokoch je zjavne rám. Zadný kryt umožňuje vidieť trubicu pod ním, ktorá bola čiastočne podsvietená. Osvetlená bola aj oblasť okolo fotoaparátu a fotoaparát má nový leptaný vzor Guilloche.

Nie je jasné, či spoločnosť túto technológiu niekedy skutočne implementuje do sériového smartfónu. Vychádzajúc z toho, že na veľtrhu CES 2020 ukázala zaujímavú triedu samozafarbovacieho krytu fotoaparátu na modeli Concept One, ale nikdy ju neimplementovala do výrobného zariadenia. Čiže ani tento koncept nie je istý, a nemusí sa vyrábať sériovo. To isté platilo aj pre zadnú stranu meniacu farbu na OnePlus 8T Concept. Samozrejme, nie každá funkcia konceptu sa musí dostať do výroby a niekedy je jednoducho cool ukázať nové veci, na ktorých ste pracovali bokom.

Zdroj