Tecno začína svoje premiérové vystúpenie na Mobile World Congress vo veľkom štýle.

A to predstavením svojej novej technológie Chameleon Coloring Technology. Po zabudovaní do zariadenia, napríklad do zadnej strany smartfónu, dokáže stlačením tlačidla vytvoriť širokú škálu farebných vzorov. Je to technológia celoplošného elektricky riadeného sfarbenia hranolov, ktorá využíva mriežku zo submikrónového materiálu hranolov, ktorá mení smer pri pôsobení elektrického poľa. Presným ovládaním smeru hranola môže materiál rozptyľovať svetlo vo viacerých rôznych vlnových dĺžkach, čím vytvára vzhľad širokej škály dúhových farieb. Aby bolo jasné, materiál nie je displej a nevytvára žiadne svetlo. Namiesto toho rozptyľuje svetlo zo svojho povrchu, čím ho zafarbuje.

Usporiadanie submikrónového hranola možno ovládať manuálne prostredníctvom softvéru zariadenia, čo používateľom umožní buď manuálne vybrať z celkovo 1600 rôznych farieb, alebo ich prípadne meniť automaticky na základe stavu batérie, hudby alebo oznámení. Toto je možné vykonať až 2 milióny krát, čo je pomerne odolné aj pri viacnásobných zmenách v priebehu dňa. Materiál dokáže zmeniť farbu za 0,03 sekundy. Má tiež zanedbateľnú spotrebu energie, pričom 100 zmien v priebehu jedného dňa si vyžiada toľko energie, ako keby ste sledovali 5-minútové video.

Spoločnosti nie je cudzia zmena farieb na zadnej strane. Minulý rok uviedla na trh model Techno Camon 19 Pro Mondrian Edition, ktorý využíval polychromatickú fotoizomérovú technológiu zadného panela, ktorý menil farby pri vystavení UV žiareniu slnečného svetla. Aj keď nová technológia farebných panelov Chameleon zatiaľ nemá domov v plánovanom zariadení, je pravdepodobné, že by sme sa skôr či neskôr mali dočkať smartfónu od spoločnosti, ktorý bude túto technológiu obsahovať.

Zdroj