Zvesti o ohybnom telefóne od Oppo sú veľmi časté, pokiaľ ide o špekulácie na internete.

Minulý rok nám spoločnosť na veľtrhoch ukázala pôsobivý koncept rolovacieho telefónu, ale ani ten sa zatiaľ nezrealizoval. Podľa všetkého však vstup na pole ohybných telefónov nie je úplne od veci a údajne by sme sa ho mali dočkať ešte do konca roka. Aspoň si to myslí leaker Digital Chat Station, ktorý do mixu pridal niektoré konkrétne špecifikácie pripravovaného telefónu. Čo od nej môžeme očakávať? Začnime dizajnom a konštrukčným riešením, ktoré je veľmi podobné Huawei Mate X2. Hlavný OLED displej má vraj po rozložení 7,8 až 8″. Má to byť panel BOE s rozlíšením Full HD+ a obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Selfie kamera bude mať 32 MPx, ale zatiaľ nie je jasné, či bude ukrytá v diere alebo už priamo pod panelom displeja. Koniec koncov, toto riešenie stále nie je uspokojivo vyriešené väčšinou výrobcov a je skôr raritnou kuriozitou. Možno však Oppo príde s ďalším prelomovým objavom a pridá sa k úspešnejším kolegom, ako sú Xiaomi alebo Samsung. Ani fotografická výbava Oppo X Fold by nemala byť zavrhnutá. Teda ak sa tak bude telefón volať, pretože o jeho názve sa zatiaľ len špekuluje.

Ako hlavný snímač sa použije v poslednom čase veľmi obľúbený 50 MPx snímač Sony IMX766, ktorý doplnia ďalšie dva alebo tri sprievodné snímače. Takže určite ultraširoký, makro a možno niečo navyše. Čítačka odtlačkov prstov má byť na boku telefónu a všetko bude bežať na systéme ColorOS 12, ktorý je nastavbou Android 11. To len naznačuje vydanie neskôr v tomto roku, keďže Oppo už oznámilo Android 12 pre všetky telefóny na budúci rok.

Zdroj