Pri nabíjaní smartfónov a notebookov na cestách pomôže, ak používateľ siahne po jednej nabíjačke, ktorú použije k viacero zariadeniam.

Testovaná nabíjačka Moshi ProGeo USB-C 65W podporuje aj pokročilý nabíjací profil PD 3.0. Je to elegantnejšie a univerzálnejšie riešenie, keď namiesto pevných napätí umožňuje rôzne stupne napätia a prúdu. Tým môže dodať vyššie napätie a nižší prúd. Dizajn je pritom prakticky jednoduchý: biela farba a dvojmetrový kábel napevno spojený s nabíjačkou. Poteší aj prítomná LED dióda na konci káblu (pred USB-C konektorom), ktorá svieti buď oranžovo (keď sa zariadenie nabíja), alebo nazeleno (ak je zariadenie nabité na 80% a viac).

Ocenili by sme, ak by výrobca pri LED dióde rozlišoval medzi nabitím na 80% a plným, 100% nabitím zariadenia (napríklad pri voľbe modrá a zelená farba, alebo inak). Páčia sa nám kompaktné rozmery 88×54×25 mm, čím sa zaraďuje medzi klasické (podobne veľké) notebookové nabíjačky. Iste, smartfóny majú menšie nabíjačky, ale vďaka 65W možno pri nabíjaní viacero zariadení používať iba jednu nabíjačku. Oceňujeme, že má rýchlonabíjačka ochranu proti skratu/prepätiu/prúdu/teplote, ako aj obvody pre PD 3.0, aby sa lepšie starala o nabíjanú batériu. Hmotnosť nabíjačky je 213 gramov.

Nabíjačku sme používali na pravidelné nabíjanie redakčných zariadení – notebooku Acer Swift 5, či 2v1 Microsoft Surface Laptop Go. Vyskúšali sme použiť nabíjačku aj na smartfóny Realme, avšak tu sme narazili (telefóny na rýchlonabíjanie používajú svoje riešenie) a nimi sme nabíjali telefóny príliš pomaly (ako s pomalou nabíjačkou). V rámci Power Delivery 3.0 je regulované napätie a prúd, aby sa zabezpečila správna rovnováha batérie. Sú tu rôzne úrovne, najvyššia z nich je 20V/3,25A (65W). Celkovo hodnotíme nabíjačku ako veľmi dobrú a zaujímavú, ktorá príde vhod pre cestovateľov s rôznymi zariadeniami. Zamrzí ale vysoko nastavená cena od výrobcu (90 eur), čo je rozhodne viac, ako by sme očakávali. Netreba však zabúdať na detail – pokiaľ máte Apple iPhone, okrem tejto nabíjačky si treba pribaliť ešte jednu zvlášť.