Predchádzajúci rok 2023 bol pre operátora nepochybne aj o budovaní najmodernejšej 5G siete.

V priebehu roka sa poskytovateľovi podarilo pokryť viac ako 800 nových lokalít a zvýšiť pokrytie z 37% až na viac ako 70% populácie na Slovensku. Aj v roku 2024 sa chce zameriavať na skvalitňovanie sieťovej infraštruktúry. Spolu s ohláseným vypínaním zastaralej 3G technológie modernizuje najrýchlejšiu sieť, a zároveň bude postupne prinášať signál vysokorýchlostného pripojenia aj do oblastí, kde doteraz chýbal. Tento proces spolu s využitím uvoľnených frekvencií a plánovaným zdieľaním infraštruktúry s partnerským operátorom (Slovak Telekom) vytvára podmienky pre vybudovanie najmodernejšej mobilnej siete od O2.

Výhody 5G siete sú nesporné vo všetkých aspektoch – či už ide o volania, alebo stabilné a rýchle dátové pripojenie. Práve preto neustále operátori investujú do rozvoja 5G pokrytia. Prechod na vyššiu rýchlosť znamená pre zákazníka ešte lepší používateľský zážitok z dátovania, telefonovania, počúvania hudby či sledovania filmov a videí. Najnovšie technológie totiž umožňujú rýchlejšie načítavanie webstránok či mobilných aplikácií, a tiež kvalitnejší zvuk počas telefonovania.

Pre využívanie 5G siete sa zákazník musí nachádzať v lokalite, v ktorej je dostupné pokrytie 5G sieťou. Zároveň platí, že k sieti sa môže zákazník pripojiť iba na zariadeniach, ktoré ju podporujú. Zo štatistík však vidno, že každý mesiac narastá počet zákazníkov s vhodným 5G zariadením, s ktorým si môžu naplno užiť výhody 5G siete. V decembri 2023 predstavoval podiel týchto zariadení v O2 sieti 24,3%, pričom v decembri 2022 to bolo 14,6%.