Apple podal na FCC žiadosť o aktualizovanú nabíjačku MagSafe, pričom tento model bol do databázy FCC pridaný 13. augusta.

Nová nabíjačka MagSafe nesie modelové číslo A2548, zatiaľ čo súčasná nabíjačka MagSafe pre modelový rad iPhone 12 je A2140. Hoci kalifornská spoločnosť môže niekedy priniesť nové modely už existujúceho príslušenstva, nemusí ísť o žiadne významné zmeny, ktoré by bolo potrebné predstavovať a môže ísť o malé zlepšenie (napríklad o niečo vyššieho nabíjacieho prúdu a pod.).

Zaujímavé však je, že pri FCC v databáze je poznámka, že nová nabíjačka MagSafe bola testovaná s ôsmimi modelmi iPhonov. Osem preto, lebo okrem štyroch zariadení iPhone 12, pre ktoré bola uvedená na trh prvá nabíjačka MagSafe, očakávame na budúci týždeň aj štyri nové modely iPhone 13. V samotnom podaní sa neuvádza, či došlo k nejakému technickému vylepšeniu nabíjačky MagSafe. Povesti naznačujú, že by mohla mať väčšiu nabíjaciu cievku na zlepšenie tepelného nahromadenia a iné naznačujú, že by spolu s novým radom iPhonov mohla mať silnejšie magnety. Spoločnosť Apple oznámi novú sériu iPhone 13 budúci týždeň, 14. septembra v Cupertine v Kalifornii.

Zdroj