Podľa zahraničného zdroja a na základe zdroja z interného prostredia, Apple plánuje s vydaním iOS 16 ukončiť softvérovú podporu iPhonu 6S, iPhonu 6S Plus a pôvodného iPhonu SE.

Čo sa týka iPadov, iPadOS 16 nebude kompatibilný s iPadom mini 4, iPadom Air 2, iPadom (5. generácia) a podporu stratí aj prvá generácia iPadov Pro z roku 2015. Samozrejme, nič nie je oficiálne až kým spoločnosť nepredstaví iOS 16 na WWDC v júni 2022. Zdroj síce správne predpovedal zoznam podporovaných zariadení pre iOS 13 a 14, avšak priniesol aj nepravdivú informáciu, že už iOS 15 ukončí softvérovú podporu pre iPhony série 6S a pôvodný iPhone SE. Pokiaľ sa zdroj nemýli, znamenalo by to, že iOS 16 bude vyžadovať minimálne čip A10 Fusion. Aj keď Apple ukončí podporu iPhonu 6S a pôvodného SE, stále je to ukážkou toho, ako dlho sa dajú podporovať mobilné zariadenia.

iPhony zo série 6S a SE boli uvedené na trh na jeseň 2015, resp. jar 2016, čo znamená dĺžku podpory viac ako 6 rokov. Najnovší produkt, ktorého sa ukončenie podpory týka, je iPad mini 4, a aj tento iPad bude viac ako 5 rokov starý v dobe, keď bude vydaný iOS 16 na jeseň 2022. Kalifornská spoločnosť taktiež plánuje podporovať súčasné a aj predchádzajúce hlavné vydanie iOS formou kritických bezpečnostných záplat, takže aj majitelia rok nepodporovaných zariadení budú dostávať aktualizácie. Už v súčasnosti Apple umožňuje zostať na iOS 14 namiesto núteného prechodu na iOS 15 bez možnosti downgradu. Ešte je však skoro uvažovať o tom, aké novinky prinesie iOS 16, prvé úniky zvyčajne prichádzajú na jar.

Zdroj