WhatsApp má miznúce správy už vyše roka, tentokrát však funkciu vylepšuje a dáva možnosť nastaviť si miznúce správy ako predvolené.

Po novom totiž aplikácia umožňuje nastaviť pre všetky nové chaty miznúce správy ako prednastavené, s rozličným časovým intervalom. Na výber sú tri možnosti: 24 hodín, 7 dní a 90 dní. V súčasnosti môže byť nastavené, že správy a multimédia zmiznú po 7 dňoch, a dá sa to spraviť v chate dvoch osôb a v skupinových chatoch osobami, ktoré majú administrátorské práva k danej skupine. Táto nová funkcia je voliteľná a neovplyvňuje už existujúce chaty. Na nastavenie predvoleného časovača pre všetky nové chaty, treba ísť do nastavení WhatsAppu do položky Účet -> Súkromie -> Predvolený časovač správ.

Pokiaľ sa niekto rozhodne nastaviť si miznúce správy ako predvolené, WhatsApp zobrazí hlášku v chatoch že používateľ si to takto nastavil, aby sa ujasnilo voči ostatným kontaktom, že to nie je nič osobné. Aj konkurenčný Telegram v poslednej aktualizácii pridal viacero bezpečnostných noviniek. Admini skupín môžu po novom zabrániť členom skupiny kopírovať a preposielať správy, sťahovať média a snímať screenshoty.

Zdroj