Séria Huawei P50 meškala toľko mesiacov, že sme dokonca pochybovali, či vôbec príde. Dalo by sa povedať, že lepšie neskôr ako nikdy.

Dnes spoločnosť Huawei konečne priniesla svoju sériu a to modely Huawei P50 a Huawei P50 Pro, model Pro+ však chýba. Obe zariadenia prichádzajú s unikátnym dizajnom a výkonnými fotoaparátmi. Chýba však 5G a vystačiť si budú musieť používatelia iba so 4G LTE. Základný model dostal plochý 6,5″ OLED displej s rozlíšením 2700×1225 pixelov. To je nezvyčajné rozlíšenie a môžeme ho zaradiť do kategórie Full HD+. Zariadenie v sebe ukrýva obnovovaciu frekvenciu 90 Hz a má vzorkovaciu frekvenciu dotyku 300 Hz. Displej ponúka najmodernejšie funkcie, ako je napríklad HDR. Na druhej strane Huawei P50 Pro má väčší 6,6″ OLED panel s úplne rovnakým rozlíšením. Veľkým rozdielom je, že tento displej je mierne zakrivený. Je tiež vybavený technológiou HDR a vzorkovacou frekvenciou 300 dotykov, ale vďaka obnovovacej frekvencii 120 Hz bude pocitovo plynulejší. Obe zariadenia majú výrez vo forme diery v strede, čo je pre vlajkové lode Huawei zmena.

Huawei P50 Pro je k dispozícii vo variantoch Qualcomm Snapdragon 888 aj Kirin 9000. K dispozícii budú varianty s 8GB RAM a 128GB alebo 256GB interným úložiskom. K dispozícii je aj možnosť s 12GB RAM a 512GB interným úložiskom. Huawei P50 bude k dispozícii len vo verzii Snapdragon 888. Za zmienku stojí, že k dispozícii budú dve konfigurácie s 8GB RAM a 128GB úložiskom alebo 256GB úložiskom. Tento model však prichádza s podporou bežnej karty microSD (nie špeciálneho formátu pamäťových kariet, ako má P50 Pro). V oboch smartfónoch je ako operačný systém HarmonyOS 2.0. Napriek kontroverziám naznačujúcim ukončenie partnerstva je P50 stále vybavený fotoaparátmi značky Leica. Huawei P50 má batériu s kapacitou 4100 mAh, zatiaľ čo P50 Pro je vybavený batériou s kapacitou 4360 mAh. Obe zariadenia ponúkajú 66W káblové nabíjanie cez port USB-C a sú vybavené 50W bezdrôtovým nabíjaním. Obe zariadenia sú vybavené stereofónnymi reproduktormi a certifikáciou IP68 pre odolnosť voči prachu a vode. Modely Huawei P50 budú dostupné na celom svete. Dátumy globálneho uvedenia na trh však neboli potvrdené.

Zaujímavé je, že Huawei P50 Pro opäť prekonáva doterajšie rekordy a boduje v hodnotení mobilnej fotografie. Tej, ako vieme, v marci dominoval Xiaomi Mi 11 Ultra, ale jeho vláda nakoniec trvala len niekoľko mesiacov. Testeri z DxOMark mali P50 Pro k dispozícii ešte pred jeho predstavením. Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ, pretože máme nového vládcu tohto prestížneho rebríčka. P50 Pro bol obdarený skutočne pôsobivým radom snímačov, kde hlavný 50 MPx doplní monochromatický 40 MPx, ultraširokouhlý 13 MPx, teleobjektív 64 MPx a dokonca aj multispektrálny na úpravu teploty farieb a vyváženia bielej. A výsledok naozaj nesklamal, pretože telefón sa dostal na vrchol rebríčka, hoci len o jediný bod. Celkový počet 144 bodov teda neznamená výrazný náskok, ale aj tak svojho súpera predbehne takmer vo všetkých hlavných kategóriách. Ďalšie prvenstvo potom pridáva v samostatnom selfie teste, kde so 106 bodmi odsunul sesterský Mate 40 Pro na druhé miesto so 104 bodmi.

Zdroj: 1 , 2