Najnovšia mobilná sieť od Telekomu je k dispozícii už aj v Marianke a Zálesí, podarilo sa nám aj kompletne dokryť aj obec Chorvátsky Grob.

A dobrá správa aj pre Bratislavčanov – 5G sieť je už k dispozícii aj vo väčšine ďalšej mestskej časti, a to Záhorská Bystrica. Aktuálne sú pokryté už nasledovné obce: Čakany, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hviezdoslavov, Chorvátsky Grob (vrátane časti Čierna Voda), Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Marianka, Mierovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Slovenský Grob, Štvrtok na Ostrove, Tomášov, Veľký Biel, Vlky a Zálesie. Celkovo je 5G sieť k dispozícii už v 20 obciach a Bratislave.

Operátor má už pokrytú väčšinu Bratislavy 5G sieťou – a to 18 bratislavských lokalít: Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves a najnovšie aj väčšinu Záhorskej Bystrice. Podpora 5G telefónov naďalej rastie a už v priebehu augusta očakávame príchod ďalších 5G modelov. Aktuálne máme podporu 5G pre sedem výrobcov a 26 modelov. Zatiaľ najväčšie portfólio má Samsung (9 modelov), nasleduje Xiaomi (6) a Apple (4).

Slovak Telekom tiež informuje, že dosiahol s pokrývaním vlastnou optickou sieťou ďalší míľnik: viac ako 800 tisíc domácností na Slovensku. Za posledné týždne a mesiace priniesol operátor optickú sieť napríklad do týchto lokalít: Batizovce, Bátorove Kosihy, Bystré (okr. Vranov nad Topľou), Jasenové, Komárovce, Košice-Sídlisko KVP, Plavecké Podhradie, Rudlov, Spišská Teplica, Studenec, Vyšná Myšľa. Ako môžete vidieť, pokrytie pribúdalo najmä na východnom Slovensku, ale nechýba ani stred krajiny či kúsok Záhoria. ST je aktívny v budovaní optiky v posledných rokoch a nepoľavil ani počas korony. Vo výstavbe pokračuje aj v súčasnosti i ďalších mesiacoch, aby postupne naplnil svoju ambíciu milión pokrytých domácností.

Okrem toho ďalej dávame do pozornosti, že letná dátová kampaň, ktorú operátor predstavil pred mesiacom pokračuje aj v auguste. Už od nedele (1.8.) si môžu zákazníci aktivovať ďalší balík nekonečných dát, ktorý bude platiť celý august. Pozor, júlový balík má platnosť iba do konca mesiaca, t.j. do soboty 31.7.2021. Balík bude tradične k dispozícii v Telekom aplikácii. Pre zákazníkov Predplatenky naďalej platí možnosť získať jeden deň prenášania dát plnou rýchlosťou s balíčkom Nekonečné pripojenie na 10 dní. Tento bonus sa rovnako aktivuje v aplikácii a zákazník si vyberie konkrétny deň, kedy chce benefit využívať.

Pridaj komentár