Spoločnosť Apple spustila predaj dlho očakávaného príslušenstva, jej ceny však nepotešia.

V Apple Online Store sa objavila klávesnica Magic Keyboard s vynoveným dizajnom a Touch ID. Výrobca sa rozhodol spustiť separátny predaj príslušenstva, ktoré bolo predstavené pred niekoľkými mesiacmi spolu s iMacom 24″. Ako iste viete, technologická spoločnosť prepracovala dizajn klávesnice, do ktorej pridala aj Touch ID. Magic Keyboard si odteraz môžete kúpiť v štyroch samostatných verziách po celom svete. Základné prevedenie s novým dizajnom vás vás vyjde na 109 eur a väčšia verzia s numerickými klávesami na 135 eur. Ceny sú stanovené na základe rakúskeho Apple Online Store, pretože sú zhodné so slovenskými resellermi.

Pokiaľ budete chcieť prepracovanejší model vrátane biometrického senzora Touch ID, vaša peňaženka to pocíti o niečo viac. Menšia Magic Keyboard stojí v takomto prípade 159 eur a väčšia zase 185 eur. Bavíme sa teda o celkom slušnom príplatku na úrovni 50 eur. Nepoteší pravdepodobne ani to, že samotné Touch ID nebude fungovať s akýmkoľvek Macom. Pochopiteľne ho môžete bez problémov používať s novým iMacom 24″, popri ktorom bolo predstavené. Kompatibilné je ale aj s Macom mini, MacBookom Air a MacBookom Pro 13″, v ktorom sa nachádza procesor M1. Na spoluprácu so starším modelom, v ktorom sa nachádza akýkoľvek čip od Intelu rovno zabudnite.

Taktiež je dobré upozorniť, že aj keď sa M1-tka nachádza aj v poslednej generácii iPadu Pro, Magic Keyboard s ním nie je kompatibilná. Dôvodom je pravdepodobne operačný systém iPadOS, no taktiež je možné, že to Apple v blízkej budúcnosti napraví. Nechajme sa prekvapiť. Novinku si zatiaľ môžete zaobstarať iba v striebornej farbe, hoci iMac 24″ ponúka toto príslušenstvo až v siedmych odtieňoch. Uvidíme, či sa niekedy dostanú do voľného predaja.