Do výročnej konferencie Google I/O zostáva už len deň, ale to je práve dosť času na veľmi masívny únik informácií o Androide 12.

Podľa interného zdroja, s ktorým hovoril Jon Prosser, sa technologický gigant chystá prepracovať používateľské rozhranie Androidu a v ďalšej veľkej verzii sa zamerať na silnejšie zabezpečenie a ochranu súkromia. Nový dizajn zahŕňa prepracované prepínače, tlačidlá, widgety a dokonca aj nové animácie. Podľa videa sa aktualizácie dočká aj prehrávač médií. Ikony, klávesnica a ďalšie prvky používateľského rozhrania budú viac v súlade s celkovou estetikou systému. Android 12 údajne umožní zoskupovanie oznámení aplikácií podľa vlastného výberu.

Portál Front Page Tech zverejnil video, v ktorom zhrnul tri veľké zmeny, ktoré sa chystajú v systéme Android 12:

  • Krásne nové prostredie (nové používateľské rozhranie)
  • Silnejšia ochrana súkromia a bezpečnosti
  • Lepšia spolupráca všetkých vašich zariadení

Žiaľ, nie je známe, aké bezpečnostné funkcie plánuje Google implementovať a čo znamená „lepšia spolupráca všetkých vašich zariadení“, ale video na nižšie uvedenom zdrojovom odkaze poskytuje trochu viac informácií o prepracovanom používateľskom rozhraní. K dispozícii je dokonca aj údajné propagačné video systému Android 12, ktoré ukazuje niektoré nové animácie a nový spôsob interakcie s prvkami používateľského rozhrania.

Zdroj