Spolupráca legendárneho výrobcu optiky Leica s čínskou spoločnosťou Huawei bola dlhá, ale špekulácie o jej ukončení sa nakoniec naozaj potvrdili.

Oficiálne komuniké síce zatiaľ neexistuje, ale informácie od dobre informovaného leakera sa zvyčajne nemýlia. Podľa jeho slov by tak mala byť pripravovaná séria Huawei P50 posledným zo spolupráce týchto dvoch spoločností. Aj keď teraz už pôjde v podstate len o prestížne označenie a drvivá väčšina hardvéru aj softvéru je čisto v rukách materskej spoločnosti Huawei. Prvým modelom, na ktorom Huawei a Leica spolupracovali, bol model P9 z roku 2016, takže ide o dlhú spoluprácu. V poslednom čase sa vzťahy ochladili, pravdepodobne najmä v dôsledku pretrvávajúcich amerických sankcií. A z hlbokej spolupráce na hardvéri aj softvéri vzišlo len označenie „Co-engineered with Leica“.

Huawei sa tiež nedávno rozhodol ísť naplno cestou pokroku so snímačmi RYYB, periskopickými snímačmi so superzoomom alebo objektívmi Freeform. Ukončenie spolupráce Leica s Huawei tak jednoznačne otvára dvere konkurenčným značkám, pretože sa priamo ponúka. Pred niekoľkými dňami sa japonské Sharp pochválilo prvými upútavkami na pripravovaný model Aquos R6, na ktorých sa objavilo aj logo „Co-engineered with Leica“. Nie je však jasné, či pôjde o dlhodobejšiu spoluprácu alebo len o jeden pokus. Podľa špekulácií sú však v hre oveľa väčšie ryby, keďže sa údajne skloňuje spolupráca Leica s Xiaomi.

Zdroj