Ak ste pripravení na lepšiu smart aplikáciu a nové vlastnosti zariadenia, farebný dizajn a mnoho ďalšieho, ste pripravení na Fitbit Versa 2. Od jeho zlepšeného a inovatívneho dizajnu cez Alexu od Amazonu, Spotify a mód vždy zapnutého displeja (čo si však vyžaduje častejšie nabíjanie) je tu ešte mnoho iného, na čo sa môžeme tešiť.

Versa 2 taktiež sleduje a monitoruje váš tep 24/7, sleduje váš spánok a z údajov vytvára štatistiky. Môžete s nimi taktiež bezpečne platiť cez Fitbit Pay a obsahuje viaceré fitness funkcie, ktoré zlepšia vašu cvičebnú rutinu a vy tak môžete zostať motivovaní, nastavovať a zdolávať nové ciele a žiť tak naplno každý deň. V roku 2017 Fitbit nadviazal spoluprácu s Radou módnych dizajnérov Ameriky (Council of Fashion Designers of America, CDFA), aby podporili prepojenie módy a inovácií. Výsledkom sú náramky v rôznorodých trendových farbách vyrobené z unikátnych materiálov, ktoré spájajú fitness, zdravie, módu v celkom nečakaných kombináciách. Nejde však len o dizajnové novinky. Hoci športové stávky si vďaka Fitbit Versa 2 asi ešte nevychutnáte, Alexu, Fitbit Pay a stále zapnutý displej sme už spomenuli.

Je však ale dôležité vedieť o nich viac. Alexa je teraz pevnou súčasťou Fitbit hodiniek a vďaka nej sa k vám dostanú správy, nové informácie i počasie. Svoj hlas môžete využiť aj na zapínanie budíka, nastavovanie pripomienok, kontrolu ďalších vašich zariadení alebo len na taký „pokec“ s vašimi hodinkami. Skvelá je aj spolupráca so Spotify. Dnes už môžete kontrolovať svoju hudbu a zoznam skladieb len na svojom zápästí. Vždy zapnutý displej obsahuje všetko, čo potrebujete vidieť počas jedinej sekundy, kedy sa na hodinky pozriete. Budete mať prehľad o čase, koľko trvá váš tréning a to všetko aj pokiaľ máte plné ruky. Alebo si ten displej jednoducho vypnite a získajte tak pocit väčšej diskrétnosti.

Fitbit Pay je dnes už dostupný na všetkých zariadeniach Versa 2. Na zaplatenie tak už nebudete potrebovať peňaženku, kartu ani telefón – stačí poklepkanie po zápästí. Mimo toho zostanete vždy v obraze aj vďaka rýchlym upozorneniam o vašich SMS, správach, hovoroch, udalostiach v kalendári alebo o notifikáciách vo vašom Gmaili alebo Facebooku. Navyše môžete posielať i rýchle odpovede alebo odpovedať hlasom. Vo verzii Premium si tiež môžete zapnúť štatistiky o vašom osobnom zdraví a dodržiavaní cvičebného plánu. Premium predstavuje platené členstvo, ktoré vám pomáha viac sa hýbať, lepšie spať a zdravo jesť – perfektný nástroj na posunutie vášho zdravého životného štýlu ešte na vyšší level.