Mnohým používateľom sa môže páčiť myšlienka používať dron bez diaľkového ovládača.

Podobne ako jeho predchodcovia, konkrétne pôvodný model Hover Camera a Hover 2, má X1 sklopné telo, ktoré umožňuje jeho zloženie do 125 gramového balíka s rozmermi 127×86×31 mm, keď sa nepoužíva. Okrem toho je vďaka ochrannému krytu okolo vrtúľ schopný vzlietnuť z ruky používateľa bez rizika zranenia. Model možno ovládať na diaľku alebo nastaviť do vopred naprogramovaných letových režimov prostredníctvom sprievodnej aplikácie pre iOS/Android. Od predchádzajúcich modelov ho však odlišuje skutočnosť, že sa dá používať aj bez smartfónu alebo diaľkového ovládača.

Namiesto toho si používatelia stlačením tlačidla na samotnom drone môžu vybrať jeden z piatich letových režimov. Medzi tieto režimy patria: Hover (vznáša sa na mieste); Follow (letí za pohybujúcim sa používateľom a udržiava ho v zábere); Zoom Out (začína v blízkosti používateľa a potom sa vracia späť do širšieho záberu); Orbit (letí v kruhu okolo používateľa, pričom ho neustále udržiava v strede) a Bird’s Eye (pozerá sa na používateľa zhora priamo dole). Po výbere režimu dron vzlietne z ruky používateľa a do troch sekúnd je vo vzduchu. X1 má maximálne rozlíšenie videa 2,7K/30fps a využíva aj elektronický systém stabilizácie obrazu na udržanie plynulých a vodorovných záberov.

Dokáže tiež snímať 12 MPx fotografie. Video aj fotografie sa ukladajú do 32GB internej pamäte. Jeho obraz z kamery sa v reálnom čase prenáša do aplikácie prostredníctvom Wi-Fi, a to až do maximálnej vzdialenosti 30 metrov. Jedno nabitie lítiovej batérie dronu s kapacitou 1050 mAh by údajne malo vystačiť na približne 11 minút letu. Hover Camera X-1 je v súčasnosti predmetom kampane na portáli Indiegogo, kde za prísľub 329 USD získate jeden dron, ak všetko vyjde. Plánovaná maloobchodná cena je 469 USD.

Zdroj