Snapdragon 7 Gen 1 bol zatiaľ použitý len v niekoľkých telefónoch, čím nedosiahol popularitu čipov radu 700, ktoré mu predchádzali.

Qualcomm pripravuje nový čip radu 7, SM7475, hoci jeho pozícia v rodine Snapdragon nie je celkom jasná. Mohlo by ísť o Snapdragon 7 Gen 2 alebo by mohol byť označený ako 7+ Gen 1. Procesor bude mať trojklúčovú konštrukciu s jadrami 1x Prime, 3x Gold a 4x Silver. Leakster Roland Quandt informuje o maximálnych frekvenciách jadier týchto klastrov. Jadro Prime bude pracovať na frekvencii približne 2,4 GHz, jadrá Gold budú mať špičkovú frekvenciu približne rovnakú a jadrá Silver budú mať frekvenciu až 1,8 GHz. To znie takmer rovnako ako frekvencie jadier 7. generácie 1: 2,4 GHz Prime, 2,36 GHz Gold a 1,8 GHz Silver. Žiaľ, zatiaľ nemáme podrobnosti o skutočnom hardvéri: ak ide o čipovú súpravu Gen 2, mala by používať nové návrhy jadier.

To znamená Cortex-A715 pre jadrá Prime a Gold a vylepšený A510 pre jadrá Silver. Model 7 Gen 1 používa starší Cortex-A710 pre Prime a Gold a A510 pre Silver. Za predpokladu, že ide o nové jadrá, môžeme očakávať len malý nárast výkonu, ale solídne zlepšenie efektivity: A715 je o 5% rýchlejší a o 20% efektívnejší ako A710. Dokonca aj jadro A510 dostalo malý redizajn, ktorý nestačí na nové modelové číslo, ale je o 5% efektívnejšie. Tohtoročný Snapdragon Summit sa začína už o niečo viac ako mesiac a prinesie Snapdragon 8 Gen 2. Čip série 7 bude pravdepodobne predstavený na samostatnom mieste, ale čo má  firma v pláne, by sme sa mali dozvedieť už čoskoro.

Zdroj

Pridaj komentár