Rok 2019 prináša nové výzvy prakticky do všetkých vrstiev a oblastí spoločnosti. Nová súťaž sa chystá aj medzi výrobcami mobilných telefónov, ktorí už teraz zvádzajú silný konkurenčný boj.

Je najlepší iPhone, alebo si radšej kúpiť Huawei, Samsung, Sony či LG? Na to vám nedáme jednoznačnú odpoveď. Pretože ak by existoval ten jeden najlepší telefón, tak by ho mali všetci, či nie? Realita je však taká, že máme rôzne preferencie a preto si aj kupujeme rôzne telefóny. Poďme sa skôr pozrieť, čo nás na tomto trhu čaká v novom roku.

Silnejúci súboj o pomyselnú jednotku

Dlhodobo platí, že nepísané líderstvo v kategórii smartfónov drží výrobca Apple, ktorý ako prvý zaviedol túto technológiu na trh. Najnovší model iPhone XS Max má však jednak veľkých fanúšikov, ale zároveň aj vášnivých kritikov, ktorí nie sú spokojní s funkcionalitou tohto smartfónu. Na Apple sa zároveň výrazne doťahuje čínsky gigant Huawei a posledné slovo nepovedali ani Samsung, LG či Sony. Takže, v novom roku 2019 nás určite čaká silný boj o post trhovej jednotky a lídra na aktuálnom trhu.

Zasiahne do boja politika?

To pevne veríme, že sa nestane. Možno ste zachytili aktuálny vývoj udalostí a isté komplikácie čínskeho Huaweiu na politickom poli. Ostáva nám len veriť, že súboj výrobcov smartfónov bude férový a zákazníci sa rozhodnú naozaj len podľa toho, aký telefón je pre nich aktuálne najlepší.

Ako nakupovať smartfóny?

No a teraz tí najdôležitejší – vy, zákazníci. Môžete si pozrieť, aké sú aktuálne najlepšie mobily 2019 a podľa toho si vybrať váš nový smartfón. Samozrejme, niekto preferuje aj lacnejšie varianty, pretože nepotrebuje toľko funkcií a výkonu, aké ponúkajú tie najnovšie a najmodernejšie mobilné telefóny. Je to len a len na vás. Snáď ani nemusíme hovoriť, že čoraz väčší podiel predaja získajú on-line predajne s mobilnými telefónmi.