Spoločnosť NVIDIA uvoľnila Game Ready ovládače podporujúce monitory označené ako G-SYNC Compatible a nové grafické karty GeForce RTX 2060.

Nové ovládače sú k dispozícii vždy v deň, resp. niekoľko dní pred uvedením nových hier a poskytujú herný zážitok. Spolu s touto verziou prichádza podpora monitorov, ktoré získali označenie G-SYNC Compatible. NVIDIA oznámila na veľtrhu CES 2019 rozšírenie ekosystému G-SYNC o nový štandard G-SYNC Compatible. V spolupráci s jednotlivými výrobcami testuje jednotlivé modely podporujúce technológiu AdaptiveSync. Tie, ktoré splnia určené požiadavky na kvalitu zobrazenia, získajú certifikáciu G-SYNC Compatible.

Aktuálna situácia na trhu s monitormi podporujúca AdaptiveSync môže byť mätúca a každý z produktov poskytuje rôzny zážitok pri hraní. Mnoho monitorov ponúka veľmi úzke rozsahy obnovovacej frekvencie a zlú kvalitu zobrazenia. Cieľom je však priniesť konzistenciu naprieč segmentom, zjednotiť herný zážitok a informovať používateľa o správnom výbere základného modelu monitora.