Luna Display je malý dongle, ktorý používateľom umožní pripojiť Mac alebo iPad k hlavnému Macu a používať ich ako externý displej. Nedávna aktualizácia poteší hlavne majiteľov 4K a 5K iMacov.

Luna display je akýsi „hardvérový sidecar“, ktorý funguje s počítačmi Mac a tabletmi iPad a od verzie 5.0, pokiaľ má používateľ USB-C, aj s PC s Windows 10. V prípade Windows 10 je podporovaný mód PC to Mac, ktorý umožní pripojiť Mac alebo iPad k počítaču s Windows 10 a používať ho ako externý monitor. Aplikácia podporuje aj Macy, ktoré nepodporujú Target Display Mode, takže ako externý monitor možno použiť aj 4K či 5K iMac. Až donedávna ale bolo obmedzenie, že retinové Macy bežali v non-retina móde, čo sa ale mení s aktualizáciou 5.1.

Na využitie 4K a 5K rozlíšenia však bude používateľ potrebovať USB-C verziu Luna Display a macOS Big Sur a novší. Luna Display po novom podporuje aj iPadovskú Magic Keyboard s trackpadom a funkcie Teleprompter Mode a Office Mode prichádzajú aj na Windows PC. Posledné dve menované funkcie boli na platforme Mac predstavené roku 2020. Viac informácií o Luna Display je na stránke výrobcu astropad.

Zdroj