Spoločnosť AOC uvádza na trh 15,6“ prenosný monitor I1601P s hybridným pripojením USB-C a USB-A.

Nový 15,6“ model sa svojou kompaktnosťou a veľkosťou približuje notebooku. Monitor je vybavený panelom IPS s rozlíšením Full HD, ktorý ponúka bohaté farby, ostrosť a široké pozorovacie uhly (170°/170°). Možno ho pripojiť cez vstup USB-A aj USB-C pomocou jedného kábla, ktorý je súčasťou balenia. Či už pracujete doma alebo v kancelárii, druhá obrazovka zvyšuje produktivitu tým, že efektívne zdvojnásobuje priestor, ktorý môžete využívať. Mnohí už vedia, že práca na jednej obrazovke, napríklad na displeji notebooku, znamená veľmi neprehľadný a preplnený pracovný priestor. Samozrejme, platí to aj pri práci na cestách. Používatelia, ktorí sú zvyknutí pracovať s dvoma displejmi na kancelárskom stole, budú požadovať rovnaké zvýšenie produktivity na cestách, vo vlaku, v lietadle alebo v teréne.

Prenosné displeje sú v týchto prípadoch vhodným pomocníkom. Portfólio prenosných displejov ponúka mnoho zaujímavých možností: napríklad model I1601FWUX ponúka prenosný 15,6“ displej s pripojením USB-C, zatiaľ čo model I1659FWUX ponúka podobný panel s technológiou USB DisplayLink využívajúcou port USB-A. K notebookom a zariadeniam vybaveným rozhraním USB-C možno monitor jednoducho pripojiť pomocou jediného kábla USB-C. Toto pripojenie napája displej a prenáša videosignál prostredníctvom alternatívneho režimu USB DisplayPort. Hoci je technológia USB-C čoraz bežnejšia, staršie notebooky a zariadenia nemusia mať tento port. V tomto prípade technológia DisplayLink prenáša obrazový signál cez bežný port USB-A a ponúka túto výhodu produktivity pre rôzne iné novšie aj staršie zariadenia. Ovládače DisplayLink si môžete stiahnuť pre rôzne operačné systémy vrátane Windows, macOS, Android, ChromeOS a Ubuntu.

Flexibilné použitie pre staršie aj moderné počítače umožňuje niekoľko scenárov, v ktorých možno použiť. V podnikoch a domácnostiach, kde niektoré zariadenia môžu mať USB-C a niektoré len USB-A, poskytuje monitor rozšírenie displeja. Ďalšou výhodou sekundárnej obrazovky je, že na jednom displeji sa môže zobrazovať napríklad e-mail alebo chatový klient, zatiaľ čo na druhom sa zobrazuje dokument Word alebo tabuľka. Alebo môžete na jednom displeji sledovať video a na druhom si robiť poznámky. Dizajn modelu je minimalistický, so sivou hliníkovou zadnou stranou a tenkými čiernymi rámčekmi na prednej strane. Priložené puzdro SmartCase môže chrániť displej pred poškriabaním pri prenášaní, ale slúži aj ako skladací stojan. S hmotnosťou len 800 gramov je dostatočne ľahký na to, aby ste ho mohli nosiť v taške alebo batohu v lietadlách a vlakoch alebo pri každodennom dochádzaní do práce.

AOC I1601P využíva 15,6“ panel IPS s rozlíšením 1920×1080 px a ponúka obnovovaciu frekvenciu 60 Hz a čas odozvy 5 ms GtG. S úrovňou jasu 220 nitov a antireflexnou vrstvou je použiteľný vo väčšine bežných svetelných situácií. Technológiu LowBlue možno aktivovať na zníženie potenciálne škodlivých modrých vlnových dĺžok. Možno ho používať v režime na šírku aj na výšku. Prístup k OSD je možný pomocou fyzických tlačidiel a tiež prostredníctvom softvéru i-Menu, kde je možné aktivovať funkciu Auto-Pivot. AOC I1601P bude k dispozícii od augusta 2021 za odporúčanú cenu 239 eur.