Slovenský operátor Antik oficiálne predstavil svoju novú ponuku symetrického internetového pripojenia pre domácnosti: 10 Gbps pre download aj upload.

Spoločnosť si pre túto akciu vytvorila aj špeciálnu podstránku. Antik Telecom začne  od júna ponúkať pre domácnosti aj firmy, pričom na Slovensku ide o veľmi ojedinelú ponuku. Už dlhšie a viacero poskytovateľov má v ponuke 1 Gbps internet (ale len pre download, teda nie symetricky a spravidla za extra poplatok), avšak Antik mal symetricky 1/1 Gbps bez extra poplatkov. Navyše, na našom trhu je prvý poskytovateľ, čo ponúka až 10 Gbps. Mesačný poplatok je stanovený na 17,92€ a za zriadenie zaplatí zákazník až 249€.

V cene už je zahrnutý aj balík televízie so 160 stanicami aj pevná linka. Rovnaký mesačný poplatok má operátor nastavený aj pre gigabitové pripojenie. Služba má byť dostupná od júna a do konca roka by malo byť možné ju používať v Bratislave (v časti Nové Mesto), v Košiciach (v častiach KVP a Pereš), v Bardejove, Čiernej nad Tisou a Stropkove. Pripojenie do internetu bude symetrické, teda maximálna teoretická rýchlosť 10 Gbit/s bude dostupná ako pre odosielanie, tak aj sťahovanie dát.