Western Digital na online tlačovej konferencii Flash Perspective predstavila tri nové úložiská SSD z portfólia produktov radu WD_Black.

Interný SSD WD_Black SN750 SE NVMe umožní počítačovým nadšencom a hráčom zvýšiť výkon ich PC alebo notebooku. Disk prináša rýchlosť čítania 3600 MB/s, výrobca ponúka aj aplikáciu WD_Black Dashboard, ktorá monitoruje stav disku a optimalizuje v hernom režime špičkový výkon aj priebehu streamovania. Disk bude dostupný v kapacitách 250 GB, 500 GB a 1 TB od leta, cena začína na 69€, dostupný bude v lete.

Herný SSD WD_Black D30 Game Drive je určený predovšetkým pre hráčov na konzolách. Disk prináša rýchlosť 900 MB/s, navrhnutý je tiež na doplnenie herných konzol keďže má odnímateľný stojanček a je možné ho umiestniť kamkoľvek v blízkosti herného systému. Disk bude dostupný v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB od leta, cena začína na 159€.

Herný SSD WD_Black D30 Game Drive Pro Xbox je oficiálne licencovaný a ponúka zvýšené rýchlosti a kapacity zabalené v kompaktnom dizajne inšpirovanom konzolou Xbox. Súčasťou je aj mesačné členstvo v službe Xbox Game Pass Ultimate s prístupom k viac než stovke hier pre konzolu aj PC vrátane online hrania na konzole v režime multiplayer. Disk bude je dostupný v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB od leta, cena začína na 168€.