Motorola Defy Link pridáva satelitné správy a SOS do Androidu a iOS za 100 USD.

Satelitné pripojenie bude v budúcnosti samozrejmosťou v mnohých smartfónoch, ale od dnešného dňa je skutočne len v sérii iPhone 14. Motorola Defy Satellite Link však za prijateľnú cenu pridáva túto cennú konektivitu k existujúcim smartfónom s Androidom a iOS prostredníctvom Bluetooth. Funguje na nových čipoch MediaTek s podporou satelitov a umožňuje existujúcemu smartfónu komunikovať so satelitmi. Príslušenstvo sa pripája k smartfónu so systémom Android alebo iOS prostredníctvom rozhrania Bluetooth a má potrebný hardvér na pripojenie k satelitom a aplikáciu Bullitt Satellite Messenger na obojsmerné posielanie správ „zariadenie-zariadenie“.

Aplikácia Satellite Messenger je sama o sebe plnohodnotnou službou zasielania správ, ktorá najprv funguje cez Wi-Fi a mobilné siete, ale potom sa môže pripojiť k satelitu, pokiaľ majú užívatelia „jasný výhľad na oblohu“. Pri odosielaní správy z aplikácie sa správa doručí ostatným používateľom aplikácie alebo sa správa prepošle prostredníctvom SMS, kde sa príjemca vyzve, aby si stiahol aplikáciu Bullitt. Príjemca neplatí žiadne náklady, ale strana využívajúca satelitné pripojenie je spoplatnená sumou od 4,99 USD/mesiac.

Toto zariadenie možno použiť aj na funkciu „SOS Assist“, ktorá sa dokáže priamo spojiť s centrami tiesňového volania od FocusPoint International. Link má stupeň krytia IP68 pre odolnosť voči vode a 600 mAh batériu, ktorá údajne vystačí na „dni“ používania. Zariadenie má tiež zabudované tlačidlá SOS a „check-in“, ktoré možno použiť aj v prípade, že spárovaný smartfón nie je pripojený. Motorola Defy Satellite Link bude k dispozícii od 2. štvrťroka 2023 s cenou 99 USD. Predávať sa bude aj balík so zariadením a 12 mesiacmi satelitnej služby za 149 USD (úspora približne 5 USD). Keď bude k dispozícii, budete si ho môcť kúpiť na webovej lokalite Motorola Defy.

Zdroj