Generálny riaditeľ Xiaomi Lei Jun uviedol, že ambície spoločnosti do budúcnosti zahŕňajú pozíciu v prvej päťke výrobcov automobilov.

Možno to znie až príliš optimisticky, ale vzhľadom na rýchly rozmach elektrických vozidiel za posledných pár rokov nie je úplne vylúčené, že niektorí starší výrobcovia automobilov stratia, čím vznikne dostatok priestoru pre nových hráčov. Firma verí, že má všetko, čo je potrebné na to, aby sa tam dostala. Lei Jun priznáva, že Xiaomi Auto je v Číne asi 6-7 rokov za konkurenciou, ale jeho prvá verzia je stanovená na rok 2024 a to by malo byť dosť skoro. Výrobca má veľa skúsenosti v oblasti softvéru a celkového používateľského zážitku, takže sa spolieha na to, že to rýchlo dobehne. V skutočnosti Lei Jun hovorí, že softvérová časť vývoja je v súčasnosti pravdepodobne dôležitejšia.

V minulom roku prilákala investície vo výške 439 miliónov dolárov, viac ako 2300 zamestnancov výskumu a vývoja a prvé vozidlo spoločnosti už vstúpilo do zimného testovania, takže sa zdá, že veci idú rýchlo dopredu. Dokonca rýchlejšie, ako sa očakávalo. Víziou spoločnosti je ponúknuť bezproblémovú integráciu všetkých zariadení v našom živote – smartfónov, inteligentných domácností a automobilov. Spoločnosť vám chce priniesť kompletný balík. Lei Jun, ktorý stavia na úspechu Xiaomi v oblasti spotrebnej elektroniky, verí, že marketing nového automobilu nebude ťažký, keď má toľko predajní po celom svete a maloobchodných spojení.

Zdroj