Používatelia, ktorí majú už najnovšiu verziu Windows 10 v2004 by nemali ignorovať a nainštalovať prvú kumulatívnu aktualizáciu záplat.

Aktualizácia má označenie KB4557957 a je dôležitá, keďže opravuje problémy, ktoré nie sú obsiahnuté vo veľkej aktualizácii 2004. Je paradoxné, že tak veľká spoločnosť, akou je Microsoft, nedokáže aj pri množstve beta testerov ponúkať používateľom plne funkčné a stabilné aktualizácie. Už sa stalo viac-menej zvykom, že každá nová aktualizácia má prvý pol rok až rok bugy a trvá kým sa „vychytajú“. Z tohto hľadiska preto odporúčame vždy s aktualizáciou počkať.

KB4557957 prináša zvýšenie bezpečnosti prehliadačov Edge a IE, či bezpečnosť balíka MS Office. Takisto zvyšuje zabezpečenie pri používaní externých zariadení (ako sú herné ovládače, tlačiarne a webové kamery) a vstupných zariadení (ako je myš, klávesnica alebo stylus). Spoločnosť však v správe okrem upozornenie na aktualizáciu upozorňuje, že počas korona krízy pozastavuje aktualizácie označené ako C a D, teda tie najmenej prioritné (ktoré sú vydávané tretí a štvrtý týždeň) na základe svojho vyhlásenia z konca marca tohto roka.

Zdroj: Microsoft