Twitter prichádza s novou funkciou, ktorá je k dispozícii zatiaľ v testovacej prevádzke. Osvedčí sa a bude aj v ostrej prevádzke, alebo pôjde o funkciu, ktorá zapadne prachom?

Sociálne siete sú veľmi dobré na komunikáciu, ale často sa stáva, že správu používatelia preposielajú, alebo odpovedajú v komentároch bez prečítania daného príspevku. Twitter preto navrhol a testuje experimentálnu funkciu pre operačný systém Android, ktorá zobrazí výzvu a upozorní používateľa, aby si zdieľaný článok prečítal skôr, než ho bude zdieľať.

Kedy bude táto funkcia pre všetkých a či vôbec sa dostane do ostrej prevádzky medzi používateľov nie je známe. Twitter v tweete na svojom účte podpory uvádza, že ide iba o testovanie. Cieľom tejto novej funkcie je „podporovať informovanú diskusiu“. Zdieľanie článku bez jeho prečítania môže často viesť k šíreniu dezinformácií alebo čiastočným pravdám, takže je dobré vidieť, ak sa Twitter pokúša obmedziť tento problém. Bolo by tiež pekné, keby sa rovnaká výzva vzťahovala na odpovede, pretože niektorí používatelia často prečítajú len nadpis, kým naň odpovedia.

Zdroj: 9To5G