Nové animácie slúžia na prepínanie medzi zvukovými a video správami.

Beta testeri aplikácie si všimli novú animáciu pri prepínaní medzi režimami nahrávania hlasových a videospráv, vďaka ktorej je to zjavnejšie a zabraňuje sa náhodnému použitiu. Prepracovaná animácia obsahuje ikonu a pokyny a je to prvýkrát, čo appka animuje prvky používateľského rozhrania obrazovky chatu. Ďalšie drobné zmeny, ako napríklad nové správy o hovoroch, prispievajú k zlepšeniu používateľského zážitku a sú v súlade s usmerneniami Material Design 3 od Googlu. WhatsApp je účinný komunikačný nástroj, ktorý sa všeobecne považuje za jednu z najlepších aplikácií na zasielanie správ. Má väčšinu potrebných nástrojov, ako je podpora zdieľania médií vo vysokom rozlíšení a hlasových správ. Vývojári v posledných mesiacoch pridali aj niekoľko nových funkcií inšpirovaných programom Telegram vrátane videospráv, ktoré môžete nahrávať rovnakým tlačidlom, ktorým sa aktivuje hlasový záznamník.

Teraz si beta testeri všimli novú animáciu pri prepínaní medzi režimami nahrávania hlasu a videa. V predvolenom nastavení umožňuje aplikácia odosielať krátke videosprávy priamo z obrazovky chatu. Stačí raz ťuknúť na ikonu mikrofónu pre hlasové správy, aby sa zmenila na ikonu videokamery. Potom ťuknutím a podržaním tlačidla nahrajte správu a uvoľnením ju odošlite. Zdroj uvádza, že niektorí beta testeri vidia novú animáciu pri prepínaní medzi hlasovým a video režimom vo verziách WhatsApp 2.23.18.7 a 18.8, ktoré sú k dispozícii v Obchode Play. Vývojári sa možno domnievali, že plávajúci prvok, ktorý sa zobrazuje pri prepínaní, nie je až taký nápadný, preto nová animácia spôsobuje, že ikona v tlačidle pri zmene poskakuje a krúti sa. Do prvku bola pridaná aj ikona spolu s pokynmi, ako nahrávať a odosielať hlasové/video správy. Súčasťou nedávnej zmeny je aj prepracovaný prvok a ikona mikrofónu alebo kamery v ňom je tiež animovaná.

Je pozoruhodné, že appka po prvýkrát animuje prvky používateľského rozhrania obrazovky chatu. Nová animácia by mala pri jej zobrazení okamžite upútať používateľskú pozornosť a zabezpečiť, aby ste funkcie hlasových/video správ nepoužívali neúmyselne alebo nesprávne. Sú však situácie, keď malé hlasové a video úryvky jednoducho nestačia a musíte sa uchýliť k zavolaniu danej osobe. Beta testeri, ktorí na tento účel používajú aplikáciu, si všimli aj krátke bannery v chate pre prijaté a zmeškané hovory, ktoré boli nahradené riadnymi správami. Tie obsahujú ikonu, typ hovoru (hlasový alebo video) a popis, napríklad „bez odpovede“ alebo trvanie hovoru. Zmeny by sa mali v najbližších dňoch dostať k ďalším beta testerom, než sa dostanú do stabilného kanála.

Zdroj