Nadchádzajúci iPhone 15 Pro bude odhalený na špeciálnej udalosti budúci mesiac 12. septembra.

Na rozdiel od svojho predchodcu, ktorý na rám používal nerezovú oceľ, sa očakáva, že iPhone 15 Pro a Pro Max vymenia materiál za titán. Tento krok zjavne ovplyvní farebné varianty, ktoré spoločnosť môže ponúknuť, a tak zlatá a fialová budú nahradené farbami Titan Gray a tmavomodrou. Majte na pamäti, že názov ešte nie je definitívny, ale hovorí sa, že Titan Gray je pracovný názov používaný firmou počas vývojového procesu. Titan Gray bude tmavší než strieborná alebo biela a svetlejší než čierna alebo grafitová. Tmavomodrá farba nahradí fialovú v novej sérii smartfónov Pro. Očakáva sa, že iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú uvedené v čiernej, zelenej, modrej, žltej a ružovej farbe.

Skoršie fámy naznačovali, že modely iPhone 15 Pro sa možno budú dodávať s 8GB RAM. Pokiaľ vieme, iba modely Pro (iPhone 15 Pro a Pro Max) budú používať novú čipovú súpravu Apple A17 Bionic, zatiaľ čo modely mimo radu Pro sa budú stále spoliehať na A16. Podľa predchádzajúcej informácie budú oba Pro modely spoliehať ešte stále len na 6GB RAM. Potenciálne síce rýchlejšiu LPDDR5, dodávanú od Micronu alebo Samsungu, ale napriek tomu len 6GB ako doteraz. Od iPhonu 12 Pro sa iPhone drží 6GB RAM. Podľa nového leaku by ešte tento rok mohla existovať šanca, že v iPhone uvidíme 8GB, čo by bolo skvelé. Údajne bol nový A17 Bionic testovaný so 6GB aj 8GB RAM, a to v modeloch iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Zdroj si nie je istý, ktorá veľkosť RAM bola nakoniec vybraná, ale špekuluje sa tu o tom, že možno vyššie úrovne iPhone 15 Pro a Pro Max by mohli byť vybavené 8GB RAM a nárastom výkonu.

V tejto chvíli ide o čistú špekuláciu a doterajšie výsledky spoločnosti naznačujú ako pravdepodobnejší prístup identickú veľkosť pamäte minimálne v celej sérii Pro. Viazanie množstva pamäte a úložiska je však v oblasti Androidu už nejaký čas štandardnou praxou, takže by nemuselo byť úplne absurdné uvažovať o tom, že Apple robí to isté. Pripomeňme, že podujatie spoločnosti počas predstavovania v septembri bude mať obvyklý hybridný formát, čo znamená, že na ňom bude niekoľko vopred nahraných videí, ktoré nám pripomenú obdobie korony, ale väčšinu budú tvoriť živé prezentácie. Samozrejme, živé publikum bude v areáli spoločnosti a na zozname programu budú aj praktické skúsenosti s novou sériou iPhone 15.

Zatiaľ sú otázky aj ku rýchlostiam nabíjania a prenosu údajov ku pripravovaným telefónom. Skoršie zvesti uvádzajú, že káble USB-C pre iPhone 15 a 15 Plus bez MFi dosiahnu rýchlosti iba USB 2.0. Objavili sa určité obavy, ako gigant implementuje USB-C v nadchádzajúcej sérii iPhone 15. Nové káble nebudú na overenie používať čipy MFi spoločnosti, takže káble a príslušenstvo tretích strán nebudú obmedzené (s Lightning je plná kompatibilita dostupná len na príslušenstve, ktoré má licenciu od Apple). Vyzerá to tak, že bude namiesto toho používať štandardné elektronické značky. Nie je to však všetko na ružiach ustlané, bežné iPhony 15 a 15 Plus budú mať len porty podporujúce USB 2.0. To znamená, že budú obmedzené na rýchlosť prenosu dát 480 Mbps, rovnako ako súčasný port Lightning. Aj nabíjanie bude rovnaké, obmedzené na 20W. Spoločnosť však bude k bežným iPhonom dodávať vysokokvalitné káble s dĺžkou 1,6 metra, čo je viac ako tie, ktoré sa dodávali s predchádzajúcimi iPhonmi.

Okrem toho budú podporovať Power Delivery 3.0 (až 20V pri 3A, 60W), takže majitelia budú môcť týmito káblami nabíjať aj výkonnejšie zariadenia, ako sú iPady a dokonca MacBooky (a samozrejme aj inú elektroniku kompatibilnú s PD). Pokiaľ ide o iPhone 15 Pro a 15 Pro Max, očakáva sa, že dostanú vysokorýchlostný port – buď USB 3.2 Gen 2×2 (20 Gbps), alebo Thunderbolt 3 (40 Gbps). Takéto rozdelenie dáva zmysel, ak sa pozrieme na tablety spoločnosti. Zariadenie iPad Pro používa Thunderbolt 3/USB 4 (40 Gbps), iPad Air má port USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps), bežný iPad 10.9 má port USB 2.0. Okrem vyšších prenosových rýchlostí sa očakáva, že duo iPhone 15 Pro bude mať aj vyššiu rýchlosť nabíjania – podľa niektorých zvestí „až“ 35W, spolu s väčšími batériami ako minulý rok.

1 , 2 , 3