WhatsApp možno dostane aktualizáciu, ktorá bude podporovať hlasový chat v aplikácii.

Základ modernej komunikácie a aplikácia, ktorú môže využiť každý – či už podnikateľ alebo človek. Spoločnosť vlastnená Metou sa v posledných mesiacoch intenzívne venuje aktualizáciám, ale zdá sa, že tu nie je konečný cieľ. V prípade aplikácie sa zdá, akoby samotným cieľom bolo ponúknuť neustále zlepšovanie samotnej služby. Hlasový chat nie je vôbec nový, ale je to koncept, ktorý sa vďaka službám, ako je Discord, stáva stále populárnejším. Preto dáva zmysel, aby sa podobná funkcia implementovala aj do aplikácie WhatsApp.

Pravdou je, že to nie je pevne stanovené. Celý príbeh vychádza z objavu, ktorý urobil WABetaInfo, ktorej tím opäť dekompiloval najnovšiu beta verziu aplikácie pri hľadaní skrytých funkcií. A v kóde aplikácie boli objavené stopy a prvky používateľského rozhrania naznačujúce funkciu hlasového chatu. V čom sa teda líši od bežných hovorov alebo hlasových správ? Nuž, hlasový chat používateľom v podstate umožňuje vstupovať do konverzácie a vystupovať z nej prostredníctvom ťuknutia na tlačidlo – v prípade aplikácie v tvare vlnovky a umiestnené v pravom hornom rohu.

V podstate je to teda niečo ako skupinový hovor, ale bez toho, aby ste museli skutočne zavolať alebo aby druhá strana zdvihla telefón. Jednoducho sa ponoríte do rozhovoru s kýmkoľvek, kto už je v hlasovom chate, a v niektorých prípadoch zostáva aktívny aj textový chat. Pravdepodobne, keď sa pripojíte k skupinovému chatu, ostatní dostanú oznámenie, že niekto začal „naživo“, takže môžu nasledovať jeho príklad a pripojiť sa ku konverzácii. Inak sa môže stať, že budete chvíľu osamotení.

Zo zdieľaných snímok obrazovky vidíme, že používateľské rozhranie hore sa počas aktívneho hlasového chatu dosť rozširuje, takže vývojári aplikácie možno zamýšľajú, aby sa tam niečo objavilo. Možno živý prepis alebo jednoduchý priebeh? Vyzerá to však, že funkcia je stále vo vývoji, takže nemáme žiadne konkrétne potvrdenie o tom, kedy by sa mohla dočkať sprístupnenia. Ak túžite byť medzi prvými používateľmi, ktorí si ju vyskúšajú, mali by ste zvážiť možnosť pripojiť sa k skupine beta, pretože je veľmi pravdepodobné, že títo používatelia budú mať možnosť vyskúšať si nové funkcie ešte pred vydaním.

Zdroj