Apple uvádza iOS 16.4 s upozorneniami pre webové aplikácie, izoláciou hlasových hovorov a 21 novými emoji.

Spoločnosť vydala iOS 16.4 a prináša niekoľko menších aktualizácií mobilného operačného systému. Veľkou novinkou je tu možnosť prijímať upozornenia na webové aplikácie zo Safari. Tieto oznámenia obsahujú aj počet odznakov na domovskej obrazovke a sú konfigurovateľné aj pomocou režimu Focus. Firma pridala aj funkciu izolácie hlasu pre mobilné hovory, ktorá by mala ponúknuť lepšie potlačenie okolitého hluku. Táto funkcia bola predtým k dispozícii v aplikácii FaceTime a v ďalších aplikáciách na VoIP hovory tretích strán.

V novej verzii systému je celkovo 21 nových symbolov emoji vrátane gest rúk, ružového srdca, medúzy a symbolu Wi-Fi. Fotografie dostali šikovnú funkciu, ktorá dokáže odstrániť duplicitné fotografie a videá v rámci zdieľaných fotoknižníc iCloud. Apple Books v iOS 16.4 vracia animáciu otáčania stránok, ktorá bola predtým v iOS 16 odstránená. Je tu zabudovaná podpora pre ovládač DualSense Edge pre PlayStation 5 od Sony, ako aj vylepšená detekcia pádov na iPhone série 14. Systém iOS 16.4 je od dnešného dňa k dispozícii na inštaláciu do telefónov iPhone 8 a novších.

Pre mnohú časť mobilných operátorov, vrátane nášho mobilného operátora 4ka, prináša najnovšia aktualizácia možnosť používať 5G sieť v telefónoch. Doteraz totiž najnovšiu sieť mohli používatelia iPhonov iba pre zvlášť certifikované siete, čo sa mení.