Spoločnosť Western Digital prináša na slovenský trh externý SSD My Passport Go, pričom najnovší prírastok oceňovanej produktovej série ponúka kapacitu 500GB a 1TB kapacity v odolnom prevedení a kompaktných rozmeroch.

Disk má integrovaný kábel USB a ochranný gumový rám. Je navrhnutý pre využitie na cestách a pre všetkých tých, ktorí chcú mať pri sebe svoje dáta a využívať prednosti technológie SSD. Odolá pádom z výšky až dva metre a pomáha používateľom uchovať ich digitálny obsah v bezpečí, chránený pred nárazmi a otrasmi. Kompaktné rozmery disku (zmestí sa do vrecka) a integrovaný kábel USB robia z tohto zariadenia užitočné a maximálne mobilné úložisko. Externý disk ponúka rýchlosť prenosu dát na úrovni 400 MB/s.

Je plne kompatibilný s počítačmi Windows aj Mac, je na neho poskytovaná trojročná záruka a súčasťou dodávky je aj zálohovací softvér pre Windows. Po preformátovaní spolupracuje aj so službou Time Machine na zálohovanie z počítača Mac. My Passport Go SSD je k dostupný v dvoch farebných prevedeniach ochranných rámov (modrá a žltá) a v dvoch kapacitách 500GB a 1TB.