Spoločnosť Western Digital na veľtrhu CES predstavila viacero zaujímavých riešení v oblasti externých diskov.

Medzi predstavenými je prototyp SanDisk 4TB USB-C, pričom ide o USB flash pamäte s najväčšou kapacitou na svete. V pôsobivej kompaktnej forme a malom rozmere budú k dispozícii až 4TB pre dáta. Ďalším je SanDisk Extreme Pro Portable SSD, ktorý bude na trhu dostupný na jar 2019 a bude poskytovať závratnú prenosovú rýchlosť až 1 GB/s a spĺňať normy odolnosti IP55.

Ďalšou novinkou je SanDisk Flashback, čo je zálohovacia cloudová služba, ktorá bude dostupná pre vybrané obľúbené USB pamäte. Pomocou nej bude možné vytvárať online cloudovú kópiu (zálohu) digitálneho obsahu z príslušných flash pamätí. Požívateľ tak bude môcť ľahko prehliadať svoje dokumenty, prehľadávať ich, triediť a zdieľať aj v prípade, že nebude mať externý disk pri sebe, alebo bude niekde zabudnutý, alebo stratený.

WD My Passport Go SSD je posledným predstaveným a ide o nový prírastok v produktovej sérii spoločnosti  a ponúkne 1TB ukladacej kapacity v odolnom prevedení s integrovaným prepojovacím káblom a gumovým ochranným rámom. Externý SSD disk My Passport Go je ideálny pre všetkých, ktorí chcú mať na svojich cestách výkon SSD.