Spoločnosť LG predstavila na výstave CES 2019 novú generáciu televízorov s rolovateľným OLED panelom, ktorý sa môže schovať.

Doterajším trendom bolo, že sa výrobcovia v snahe urobiť televízory menej nápadné predbiehali v čo tenších obrazovkách a zameriavali sa na to, aby bol ich dizajn čo najmenej rušivý. To sa však zmenilo a posledná novinka výrobcu ponúka televízor s displejom, ktorý pripomína kúzlo – dokáže sa objaviť a zase zmiznúť, keďže ponúka rolovateľný OLED panel, ktorý „zmizne“.

Ponúka tri možnosti sledovania: Full View, Line View a Zero View. Režim Full View ponúka klasicky vysunutú celú obrazovku pre pohodlné sledovanie; Line View umožňuje, aby bola telka čiastočne vysunutá a to vtedy, ak úlohy nevyžadujú celú televíznu obrazovku. Zaujímavý je však režim Zero View čo znamená, že je obrazovka zasunutá v základni a nie je viditeľná.

https://www.youtube.com/watch?v=br9yftCP9Mg

Napriek tomu však umožňuje prehrávanie hudby zo 4.2 kanálového 100W audio systému s podporou Dolby Atmos. Spoločnosť tiež tvrdí, že obrazovka zvládne 50000 cyklov vysúvania a zasúvania bez toho aby sa poškodila.