Bullitt, ktorý je zodpovedný za výrobu odolných telefónov pod značkami Caterpillar (CAT) a Motorola Defy, čelí finančným problémom.

Podľa informácií zverejnených bývalými zamestnancami na sociálnej sieti LinkedIn, spoločnosť nie je schopná splácať svoje dlhy a jej zamestnanci si momentálne hľadajú nové pracovné príležitosti. Plány firmy smerovali k predaji divízie hardvéru organizácii podporovanej jej veriteľmi a sústredeniu sa na vývoj satelitných komunikačných zariadení. Tento britský výrobca mal obchodné práva na výrobu a distribúciu odolných telefónov so značkami CAT a Motorola, ako aj niektorých modelov značky Land Rover. Rozsah nedávneho prepúšťania nebol oficiálne potvrdený, ale podľa vyjadrení dotknutých zamestnancov bolo zrušených viacero pracovných pozícií.

Situácia sa stala kritickou už niekoľko týždňov predtým, keď spoločnosť požiadala o vyhlásenie konkurzu. Napriek tejto situácii sa spoločnosť mohla pochváliť úspechom v oblasti satelitnej komunikácie, ktorá bola zavedená na modeli CAT S75 predtým, ako sa tento typ komunikácie objavil na iPhonoch. To z CAT S75 urobilo prvý smartfón dostupný širokej verejnosti, ktorý umožňoval satelitnú komunikáciu bez potreby externého hardvéru, čo bolo možné vďaka spolupráci s firmou MediaTek a dobrým vzťahom so satelitnými operátormi. Odolné smartfóny tejto značky si získali popularitu medzi zákazníkmi hľadajúcimi odolné, ale cenovo dostupné zariadenia. Tie boli obzvlášť obľúbené medzi firemnými klientmi a v testoch sa ukázali ako výhodná voľba. Typickí vlastníci telefónov CAT preferovali tieto modely pred drahšími alternatívami, ako je napríklad Samsung XCover, a zároveň sa chceli vyhnúť čínskym značkám ako Ulefone, Blackview a Oukitel.

Zdroj