Nový základný model by sa mohol vyrábať v Indii v dcérskej spoločnosti Foxconn.

Apple údajne plánuje do konca tohto roka uviesť na trh základný model slúchadiel AirPods. Spoločnosť vraj pracuje aj na vylepšenom modeli AirPods Max, ktorý by sa mohol dostať na trh vo štvrtom štvrťroku 2024. Tip pochádza od analytika Haitong International Securities a známeho insidera Jeffa Pu, ktorého najnovšia správa tvrdí, že nadchádzajúce cenovo dostupné slúchadlá sa budú predávať ako AirPods Lite a vyrábať sa budú v Indii v dcérskej spoločnosti Foxconn.

Očakáva sa, že sa začnú vyrábať ešte tento rok. Analytik tiež uviedol, že podľa jeho názoru budú aktualizované slúchadlá AirPods Max uvedené na trh vo štvrtom štvrťroku 2024. Puova výskumná poznámka je v súlade s predchádzajúcou správou Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, ktorý tvrdil, že Apple plánuje uviesť dva nové modely slúchadiel AirPods v septembri alebo októbri.

Podľa Gurmana bude jeden z nich základný model, zatiaľ čo druhý bude ponuka strednej triedy. Očakáva sa, že obe budú mať prepracované nabíjacie puzdro s portom USB-C, ale drahší pár by mohol byť vybavený aj aktívnym potláčaním hluku a reproduktorom na sledovanie polohy Find My. V správe agentúry Bloomberg sa tiež uvádza, že štvrtá generácia modelu AirPods sa začne masovo vyrábať v máji, pričom Apple plánuje dodať 20 až 25 miliónov kusov na celom svete.

Očakáva sa, že nové modely nahradia AirPods druhej a tretej generácie ako súčasť plánov modernizovať svoju sériu slúchadiel. V správe sa uvádza, že nadchádzajúce slúchadlá AirPods budú mať modelové čísla B768(E) a B768(M), kde E znamená „entry“ a M „mid-tier“. Súčasná séria slúchadiel AirPods zahŕňa štyri modely, počnúc druhou generáciou AirPods s cenou 129 USD.

Modelom strednej úrovne sú AirPods tretej generácie, ktoré sú k dispozícii s puzdrom Lightning alebo MagSafe. Zatiaľ čo cena prvého z nich je 169 dolárov, druhý si môžete kúpiť za 179 dolárov. Na najvyššom konci spektra je model AirPods Pro druhej generácie, ktorého cena je 249 USD. Okrem týchto slúchadiel Apple predáva aj slúchadlá AirPods Max za 549 dolárov.

Zdroj