Častým problémom pri USB portoch je, že pri ich používaní ne­vie­te, kto­rou stra­nou ká­bel pri­po­jiť k za­ria­de­niu. USB-C konektor tieto problémy rieši – je obojstranný podobne ako Lig­htning ko­nek­tor, ktorý už dlhodobo používa kalifornský gigant Apple pri svojich zariadeniach.

Postupom času sa teda udomácňujú USB-C porty v smartfónoch a počítačoch. Mnohé notebooky používajú iba USB-C port (ako napríklad Apple MacBook, či HP Spectre), alebo majú USB-C namiesto plnohodnotného HDMI, či DisplayPort konektora. Tento univerzálny konektor používa tiež viac a viac mobilných zariadení (ako príklady uvedieme telefóny od Samsungu, HTC, Xiaomi, Huawei, OnePlus a ďalšie). Najväčším problémom však je, že drvivá väčšina používateľov USB-C konektory nemá. A vtedy príde vhod výrobca periférii, akým je Akasa.

Medzi zaujímavú voľbu patria predlžovacie káble s redukciou (napríklad z USB-C na klasický USB-A), alebo tiež opačne z USB-A na obojstranný USB-C. Medzi zaujímavé preto patrí Akasa AK-CBUB32-10GR, ktorý je sivej farby. Používatelia, ktorí si potrpia na luxus a vzhľad môžu siahnuť po modeli Akasa AK-CBUB34-10GL, ktorý ponúka hrubší kábel a zlatú farbu, ktorá v praxi vyzerá luxusne. V prípade, ak má používateľ novšie a zároveň staršie zariadenia príde vhod dátový prepojovací kábel Akasa AK-CBUB35-10BK s koncovkou USB-C/microUSB na pirpojenie širokého spektra mobilných zariadení.

Používatelia, ktorí vlastnia dva telefóny s rôznymi konektormi a hľadajú šikovný napájací kábel môžu siahnuť po elegantnom riešení 2v1 v podobe Akasa AK-CBUB35-10BK. Na jednej strane ponúka klasický USB-A, ktorý zapoja do počítača pre synchronizáciu a prenos dát, alebo do nabíjačky (príp. powerbanky), čím ho využijú ako napájací kábel. Na opačnej časti sa potom nachádza microUSB konektor, ktorý je možné pomocou redukcie na kábli kedykoľvek premeniť na USB-C.

Medzi nami vybrané univerzálne doplnky považujeme aj zaujímavý rozbočovač Akasa AK-CBCA08-15BK. Kompaktný USB Hub slúži na pripojenie viacero zariadení. Vhod príde napríklad pri notebookoch, ktoré disponujú iba s jedným USB-C konektorom. Vďaka tomu používateľ zapojí nielen jedno zariadenie do USB-C portu, ale aj ďalšie dva do klasických USB konektorov (pozn. USB-A je bežný typ konektora, ktorý je už roky v počítačoch a notebookoch). Za výhodu považujeme prenosové rýchlosti, keďže oba USB-A majú štandard USB 3.0.

V prípade, ak má notebook iba jeden USB konektor a to iba USB-C, pričom chýba aj výstup na video, odporúčame siahnuť po redukciách ako je Akasa AK-CBCA05-15BK (redukcia z USB-C na DisplayPort), pričom k dispozícii sú aj redukcie z USB-C na HDMI. V prípade, ak potrebuje používateľ klasické internetové pripojenie po kábli a Wi-Fi nestačí, môže siahnuť po redukcii z USB-C na RJ45 (Ethernet). Akasa má v predaji redukciu AK-CBCA07-15BK na USB 2.3 s podporou pre 1 Gbps.